U mšenských rybníků Černík a Jezero to v sobotu 16. května žilo. Už od šesté hodiny ranní tam s pruty v rukou závodilo šestatřicet mladých rybářů ve věku do patnácti let. Nejmladšímu z nich bylo teprve tři a půl roku.

2Během dopoledne pořadatelé obcházeli malé závodníky, aby změřili jejich úlovky. Za ty jim pak hospodář mšenských rybářů Jaroslav Havlák připisoval body. „Za každý centimetr ušlechtilé ryby je bod, za každou plevelnou rybu je bod jen jeden,“ přiblížil hodnocení Havlák. V jedenáct hodin byly vyhlášeny výsledky dětské kategorie, v níž první příčku obsadil Mšeňák Jirka Guttenberg, na druhém místě skončil Vladimír Bláha a třetí místo si zasloužila Eliška Kubišová.

3
Hodinu a půl po poledni Jaroslav Havlák z plných plic odtroubil začátek závodů pro dospělé rybáře, kterých na mšenské rybníky zavítalo celkem dvaašedesát. Ti se během odpoledne snažili získat co nejvíce bodů, což znamenalo ulovit buď velkou ušlechtilou rybku, nebo hromadu malých „čudlů“. Někomu se dařilo, jiný neměl štěstí ani na jednu rybičku.
4
V sedm večer zazněl zvuk trubky ukončující první letošní závody a přistoupilo se k vyhlášení výsledků závodů velkých rybářů. Mezi dospělými byl nejlepší Luboš Volf, druhou příčku vybojoval Jan Daňhel a třetí skončil Luděk Roušal.

Den tím však neskončil, na hráz zacouvala dodávka coby mobilní kapela a začala rybářská veselice…

text a foto Jiří Říha, Mělnický deník 

Fotogalerie ze závodů 2009 (ext. odkaz)

 

Rybářské závody 2003     Rybářské závody 2004      Rybářské závody 2006   Rybářské závody 2007  

Rybářské závody 2008