Patrikův kapr   Počasí 12. května přálo rybářům na závody pořádané Rybářským spolkem Mšeno. Ráno zasedlo na podle losu určených stanovištích kolem rybníků Jezero a Černík s pruty a návnadou 16 děvčat a 27 kluků. Závodili o co nejvíce úlovků bodovaných podle druhu a délky – za plevelné bílé rybky a každý centimetr ušlechtilé ryby 1 bod.

   Nejmladšími závodníky byli Soňa Pešanová (6 let) a Patrik Bloudek (5). Závodníky trýznily dešťové přeháňky. Některým pomáhali rodinní „trenéři“. Rybářem se nikdo nerodí, ale stává se jím – učením, pevnou vůlí, vytrvalostí, zkušenostmi a závoděním. V dětském závodnickém potěru má rybářský spolek spolehlivou zálohu nástupců. Dobvrovolníci odstraňovali poruchy na navijácích i u zamotaných vlasců.

   Pořadatelé nezapomněli na stolky a židle pro rodinný doprovod závodníků i diváky. Ve stánku s občerstvením si každý mohl vybrat nápoje, oplatky, brambůrky, rybí polévku, uzené porce kapra a pstruha, uzené klobásy a porce kuřat. V 10,35 h dětské závody skončily. Výsledky: 1. Luboš Saska 179 b., 2. Petr Červinka 159, 3. Jan Zabilanský 152, 4. Soňa Pešanová 92. Nejmladší borec Patrik Bloudek si odnesl zvláštní prémii – živého kapra (viz foto nahoře). Každý ze závodníků obdržel věcnou cenu, věnovanou sponzory. Největší ulovený kapr měřil 54 cm.

   Odpoledne závodilo 60 dospělých, kteří sem přijeli z okolí, ale i z Neratovic, Doks, Bělé, Prahy a dalších míst. Největší kapr v této kategorii měřil 55 cm. Před půl osmou byly vy-hlášeny výsledky: 1. Ryml (Mnichovo Hradiště), 2. Průša (Veselá), 3. a 4. Tošovští (Bělá), ... 9. Kropáč (Mšeno). Slavnostní okamžik vystřídala přátelská blahopřání. Zazněla i pozvání na další závody. K radosti šťastlivců, k potěše zklamaných, že nic neulovili, vyhrávala do pozdních hodin hudební skupina Miloše Jíry a Hany Hrubé. 

 Jan Bursa