Kulturní akce se ve Mšeně odehrávají celoročně, s hlavním těžištěm od jara do Vánoc. Nejčastěji se jedná o divadelní představení, hudební koncerty a letní výstavy. Seznam akcí naleznete na stránce Kalendář akcí. Pevnou součástí místní kultury je samozřejmě knihovna a také Základní umělecká škola. Práce jejích žáků můžeme shlédnout na mnoha místech ve Mšeně, predevším na radnici a ve výlohách některých obchodů a při jednorázových výstavách.

Ze života hmyzu  
   Divadelní představení jsou zajišťována především Divadelním sdružením za spolupráce města a Sokola, ať se již jedná o vystoupení našeho souboru nebo o zájezdy menších divadel z okolí. 

 

Taneční orchestr ZUŠ   Živou hudbu můžeme ve Mšeně slyšet většinou díky Základní umělecké škole Mšeno, jejím žákům, absolventům a pedagogům. Dalšími hudebními akcemi jsou pravidelné koncerty a festivaly na koupališti - například přehlídka bluegrassu v červnu a již tradiční multižánrové "Poslední koupání", nově i srpnový folklórní fetival. Objekt městských lázní se zdá být pro takovéto aktivity nadmíru vhodný, a tak doufejme, že se zde bude uskutečňovat stále více představení.
   
Intermezzo, smíšený pěvecký sbor   Významným kulturním počinem se stalo založení smíšeného pěveckého sboru Intermezzo (březen 2005). Členy sboru jsou zpěváci nejen ze Mšena, ale i z Nebužel, Stránky, Řepína, a dokonce i z Mělníka. V prvním vystoupení se představil na slavnostní akademii ke 140. výročí mšenského Sokola. V kvalitně provedeném programu jsme slyšeli lidové písně, spirituály i sborovou klasiku. Všem, kteří by chtěli rozšířit řady sboru, vzkazujeme: pravidelné zkoušky jsou každou středu od 18,30 hodin v sále radnice ve Mšeně. 

  Koncerty
je možné v letní sezoně navštívit i v kostelích v nedalekém Kadlíně a Mělnickém Vtelně, Chorušicích a Bořejově, pestrý hudební program má i hrad Houska.

  Kino již bohužel ve Mšeně zaniklo, a filmuchtiví diváci tedy jezdí za filmem do nedalekých měst (Mělník, Mladá Boleslav, Neratovice, Doksy, v sezoně i Bělá pod Bezdězem), velmi populární je letní kino Dubá - Nedamov (možno spojit s koupáním), kde se v létě (na přelomu července a srpna) koná také pravidelný jazzový festival. Filmové kluby jsou v Mělníku, Neratovicích a České Lípě.

  Na těchto stránkách se vám pokoušíme přinést všechny informace o kulturním dění v okolí. Pokud budete o něčem zajímavém vědět, pište prosím na e-mail. Nám známé kulturní akce průběžně zařazujeme do Kalendáře akcí. Pravidelné programy blízkých kulturních zařízení můžete nalézt níže, aktuální programy všech kin v členění dle okresů (v našem případě ME, MB, CL) například na http://kina.365dni.cz. Kulturní (i jiné) informace ze sousedního českolipského okresu lze nalézt na http://www.i-noviny.cz.

Kam za kulturou

Stránky MEKUC (ext. odkaz)

Kino Máj Doksy (ext. odkaz)

Stránky mělnického regionálního muzea (ext. odkaz)

 

Kreslený humor našeho přispěvatele p. Luďka Šmejkala