Život ve městě je pestrou směsicí dějů a aktivit všech spolků, organizací a obyvatel Mšena. Dění ve městě ovlivňují i školy, politické strany, církve, aktivní jednotlivci i návštevníci našeho kraje. Všichni tak vytvářejí obraz dnešního Mšena, jeho každodenní realitu, obraz dospívajíci občanské společnosti.
   Jeho součástí jsou sportovní, kulturní a společenské akce, stejně tak komunální politika a nakonec i tyto internetové stránky, které mají ambici být zrcadlem života na Mšensku-Kokořínsku a časem i jakousi elektronickou kronikou.

   Běh života ve Mšeně ovlivňuje podstatnou měrou i příroda se svými ročními obdobími. Každý rok začíná zimou, kdy dění ve městě jakoby utichá, ale spíše se přesouvá do domů, hospod a tělocvičen. Začátkem zimy proběhnou prosincové svátky a po novém roce již začíná plesová sezóna. Ve Mšeně máme ročně 5-7 plesů, což nemá leckteré vetší město! Zima na Kokořínsku je nádherná a zasněžené skály a rokle našeho kraje lákají romantiky do opuštěné přírody. Díky lokálnímu klimatu jsou zde relativně dobré podmínky pro lyžařskou turistiku a bruslení.
   Ale opravdu čilý ruch vypukne až na jaře. Lidé se vrhnou pracovat do zahrad a polí, vracejí se po zimě houfně chataři a postupně začíná přibývat i turistů. S tím se ruku v ruce rozjíždí na plné obrátky společenský a sportovní život a až do října není ve Mšeně víkendu bez zajímavé akce. V letní sezóně stoupne počet obyvatel městečka téměř na dvojnásobek, díky velkému počtu rekreačních chalup a krásám našeho kraje.
   Podzim je obdobím závěrečných akcí jednotlivých spolků a sdružení, uzavírá se turistická sezóna (avšak houbařská vrcholí a myslivecká začíná) a bilancuje se. Přijde zima a vše se znovu opakuje ...

Letecký pohled na Mšeno - 90. léta 20. století

Fotogalerie ze slavnostního otevření domova seniorů 18.12.2003

Fotogalerie z dětského karnevalu 20.3.2004

Fotky z přetahování lanem během "Posledního koupání 2005"

 

Zajímavé záběry z akcí konaných ve Mšeně můžete shlédnout v naší externí Videogalerii.