Ranní nálada u Jezera   Rybářský spolek ve Mšeně pečuje o dva rybníky – větší Jezero a menší Černík, které se nacházejí v nejníže položené části města, na Podolci. Náplní práce spolku je každoroční vysazování ryb (převážně kapra v počtu přibližně 100-150 kusů), jejich přikrmování a úpravy okolí obou rybníků. V zimě je nutno v zamrzlých rybnících vysekávat otvory, které slouží částečně k okysličení vody a také k odvodu plynů tvořících se pod hladinou. Za tímto účelem instalují rybáři tzv. čeřidla, aby i v zimních měsících zůstala část hladiny rybníků bez ledu. Na zaledněné části je třeba odklízet sníh, aby ledem prostupovalo světlo, důležité pro vývoj rostlinných organismů. Vítanou aktivitou v zimě je bruslení, obzvláště pokud přiložíte ruku k dílu a pomůžete nám sníh odklízet, a udržet tak kvalitu ledu na dobré úrovni. Rybářská klubovna

   V roce 2002 se našemu spolku podařilo vybudovat domek na hrázi mezi oběma rybníky, který slouží pro uskladnění nářadí, k pořádání schůzí a hlavně k přípravě a podávání občerstvení při rybářských závodech. Ty pořádáme každoročně dva – jeden na jaře a druhý koncem léta. Jarní závod je určen i pro děti.

   Veškeré informace o naší činnosti naleznete na těchto stránkách a na našich nástěnkách na hrázi rybníka Jezero a na obchodě ELEKTRO SLUŽBY. Termíny závodů zveřejňujeme i v Kalendáři akcí na tomto portálu.

   V našich rybnících se vyskytuje převážně kapr, ale i štika, amur, lín, sumec a bílá ryba. Srdečně zveme všechny rybáře k rybaření ve Mšeně, které je možné po zakoupení povolenky a při dodržování Rybářského řádu.

Upozornění pro všechny, kteří mají čas a zájem - scházíme se pravidelně v pátek od 19 hodin každý poslední týden v měsíci v boudě na hrázi rybníka. Všichni jsou vítáni.