22.3.2023, 14:19 | Městský úřad

Otázka:

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat zda a kdy bude pokračovat vedení města v záležitosti ukládání síti do země v ulicích ve kterých již před nějakou dobou proběhlo prvotní jednání s majiteli nemovitosti /Romanovská,Jezerní/.

Děkuji
Urbánek
Urbánek

Odpověď:

Město nebude a ani nemůže pokračovat v ukládání elektrického nadzemního vedení do země v ul. Jezerní a Romanovská. Jedná se totiž o akci společnosti ČEZ. Podle mých informací by měly být práce zahájeny na podzim letošního roku.


Jiří Guttenberg - starosta
Bez reakce
19.3.2023, 19:21 | Starosta

Otázka:

Dobrý den,

proběhne tento týden svoz bio popelnic?

Děkuji
Urbánek

Odpověď:

Dobrý den,

tento týden svoz bioodpadu neproběhne. Svoz bude zahájen v úterý 4.4.2023 a od té doby již bude probíhat pravidelně - v úterý každý sudý týden.


Jiří Guttenberg - starosta
2 reakce
8.3.2023, 11:18 | Starosta

Otázka:

Dobrý den
velmi oceňuji Váš a celé rady vstřícný krok v podobě dotace vstupného na dětský karneval..
Je vidět že konečně máme na radnici lidi kteří se snaží dělat věci ve prospěch nás místních a ne pro sebe...
Druhou věcí je odporná ziskuchtivost "dam" z Partyservisu- chtít vstupné po těch nejmenších? Vždyť během karnevalu určitě budou vydělávat na prodeji občerstvení..
Je smutné že tyto .. mají ve Mšeně monopol na pořádání akcí pro děti - vyjma dětského dne...
Uvažujete prosím o pořádání nějakých akcí pro děti nebo dospělé? Vy jako město? Nebo ve spolupráci se spolky které od města žádají jen dotace ale spolupracovat pak na nějakých akcích  by pak také mohli, že...?
Např loučení s prázdninami, diskotéka pro děti...atd.  ples města Mšena, koncert koupališti.atd..pro dospělé?
Každopádně ještě jednou velké díky
za karneval...
Miroslava Pavlátová
Pavlátová

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za ocenění rozhodnutí rady podpořit dotaci vstupného na dětský karneval. To rozhodnutí bylo jednomyslné. Asi se mnozí ptají proč k tomuto rozhodnutí došlo týden před konáním karnevalu? To je na delší povídání a podrobně to vysvětlíme v příštím vydání Mšenska. Myslím, že jste zvolila zbytečně silná slova o ziskuchtivosti a byla by velká škoda, aby se tato rubrika zvrhla v nějaké osočování. Firma Party servis Mělník s.r.o. je firma soukromá, která chce a musí generovat zisk. Pokud pořádá akci v Sokolovně, musí zaplatit majiteli - Sokolům nájem. Na karnevale bude určitě doprovodný program, výzdoba, ceny za masky atd. a na to vše si samozřejmě musí vydělat. My jsme rádi, že se podařilo po dohodě s Party servis Mělník s.r.o. dětem vstupné odpustit. Za město mohu říct, že si ceníme toho, že v našem městě začala tato firma akce pořádat a oživila tak kulturní život pro naše občany. My samozřejmě nyní nechceme zůstat pozadu a nově zvolená kulturní komise plánuje také dostatek  kulturních akcí pro malé i velké. Spolupracovat při tom chceme s místními spolky a logicky i nadále s firmou Party servis Mělník s.r.o. Určitě Vám k tomu přineseme více informací v Mšensku. Pevně věřím, že se nám všem společně povede Mšeno oživit a zajistíme dostatečné společenské a kulturní vyžití pro děti, mládež i dospělé.  


Jiří Guttenberg - starosta
1 reakce
3.3.2023, 10:58 | Městský úřad

Otázka:

Dobrý den. Prosím, na které datum je plánovaný svoz velkoobjemového odpadu?
Děkuji za odpověď.

Rumanková Pavla
Rumanková

Odpověď:

Dobrý den,
termín bude včas vyvěšen na našich www stránkách a vyhlášen místním rozhlasem. Předpokládáme, že to bude v polovině dubna 2023.
S pozdravem
Zdeněk Koudelka


tajemník
Bez reakce
12.2.2023, 13:57 | Starosta

Otázka:

Dobrý den,
po delší době jsme se podívali s manželem na Vaše webové stránky a je to horor. Každý rok v létě se pohybujeme v okolí Mšena, a tak nás zajímá co u u vás nového. Horší stránky než Váš úřad snad nemá žádný jiný úřad ve Středočeském kraji. Proč jste měnili něco, co bylo přehledné? To znamená, že s novým starostou jste museli změnit i tyto stránky úřadu? To se tedy Váš starosta pěkně předvedl. Proč nemáte na stránkách uvedený email na starostu, zástupce starosty a další vedoucí? To jste se rozhodli proto, aby je nikdo neobtěžoval? Na těchto nepřehledných stránkách se toho člověk moc nedozví. Jestli to tak máte vinou odborníka a nebo schválně, to nám asi neobjasníte . Né vše, co je nové, je lepší.
D.aP.Kučerovi
D.Kučerová

Odpověď:

Dobrý den,

bylo by dobré si nejdříve zjistit fakta, než začnete někoho kritizovat. Nový web byl zadán již v září roku 2021 a spuštěn měl být do 31.12.2021. To se dá velmi jednoduše doložit smlouvou o dílo. Já jsem starostou města od 19.10.2022 a je tak zřejmé, že jsem nový web rozhodně neobjednával. Já jsem věděl, že se nový web připravuje a po nástupu do funkce jsem se o něj začal zajímat a zjistil jsem, že dle smlouvy bylo již téměř celé dílo zaplaceno a web měl být již dávno spuštěn. Tak jsem vstoupil do jednání s dodavatelem, aby práce dokončil a web spustil. Pocity z webu mám podobné jako Vy, ale nový web jsme spustit museli z mnoha závažných důvodů - původní web již nesplňoval požadované zákonné podmínky, byl spuštěn na starém serveru a hrozilo jeho úplné spadnutí, nebyl uzpůsoben zobrazení v mobilu atd. Kontakty na všechny pracovníky včetně starosty a místostarostky byly překlopeny z původního webu a jestliže jste je nalezli tam, měli byste je nalézt i zde. Nový web totiž městu dělala firma, která tvořila i web původní. V rychlosti jsem stránky prošel a všechny emaily, které zmiňujete,  jsem našel. Web je v podstatě plně funkční a my nyní budeme sbírat postřehy a podněty návštěvníků našich stránek. Po určité době si vše vyhodnotíme a dospějeme k nějakému závěru.

Přeji hezký den


Jiří Guttenberg - starosta
Bez reakce
23.1.2023, 16:27 | Starosta

Otázka:

Dobrý den
Prosím o info, jak to vypadá letos s dopravní obslužností směr Mladá Boleslav. Zaměstnanci na třísměnný provoz postrádají spojení v neděli kolem 20té hodiny na noční směnu. Kdo pracuje o víkendu, nemá spojení na odpolední směnu kolem poledne. Pokud bude zrušena železniční doprava, nebude spojení z odpolední směny po 22 hod z Boleslavi celý pracovní týden.
Jitka Dalecká
Jitka Dalecká

Odpověď:

Dobrý den, v příštím týdnu bude probíhat schůzka zástupců obcí na trati Mladá Boleslav - Mělník se zástupci Středočeského kraje, na které se bude řešit budoucí provoz na této trati nebo jeho nahrazení autobusovou dopravou. My samozřejmě uděláme vše pro to, aby provoz na trati zůstal zachován. 


Jiří Guttenberg - starosta
Bez reakce
20.10.2022, 21:59 | Městský úřad

Otázka:

Dobrý den, kdo vám dělal jako obci sadbu strimů u silnice naproti stadionu? Nově osazené stromy tam mají v kůře zařízé provazy, které mají držet srorm u tyčí. Eviedentně tomu nědo nevěnuje pozornsot.
Venca Degorín
Degorín Venca

Odpověď:

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, předám krajské správě silnic, je to jejich výsadba.

S pozdravem

Martin Mach


exstarosta
Bez reakce
14.10.2022, 14:41 | Městský úřad

Otázka:

Dobrý den ,
nevíte prosím kdo provozuje parkoviště v Kokořínském dole pod pokličkami. Děkuji Zdeněk Hartl
Zdeněk Hartl

Odpověď:

Dobrý den,

toto parkoviště provozuje město Mšeno.

S pozdravem

Martin Mach


starosta
Bez reakce
13.10.2022, 16:04 | Městský úřad

Otázka:

Dobrý den,
máme zájem o návštěvu divadla v pátek 14.10. v sokolovně. Jak je to s lístky? Dají se předem zamluvit či koupit?
S pozdravem Hana Svobodová, ML. Boleslav
Hana Svobodová

Odpověď:

Dobrý den,
vstupné je dobrovolné, lze tedy přispět dle Vašeho uvážení až na místě.

S pozdravem
Zdeněk Koudelka
tajemník
1 reakce
9.10.2022, 19:34 | Městský úřad

Otázka:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,moje maminka má pozemek kousek za hloveckým mostem.Bylo by možné nasbírat si nějaké soušky do krbu? Je třeba nějaké povolení k vjezdu? Děkuji Zdeňka Prchlá tel. 724746351
Zdeňka Prchlá

Odpověď:

Dobrý den,

možné to je, pokud znáte polohu pozemku. Povolení k vjezdu není třeba.

S pozdravem

Martin Mach


starosta
Bez reakce