Divadelní sdružení Mšeno bylo založeno několika nadšenci v roce 2001 pod hlavičkou místní
TJ Sokol. Snaží se navázat na kulturní činnost divadelního spolku „Mácha“, který měl své kořeny v jednom z nejstarších divadelních souborů v Čechách (ve Mšeně byl založen už v roce 1804).

Fotogalerie z výstavy k 200. výročí divadelnictví ve Mšeně.                     

   Jako své první představení nastudovali členové souboru fragment hry Jiřího Suchého „Šest žen Jindřicha VIII.“ v režii Vladimíra Krause. Tato hra měla ve Mšeně po letech divadelního půstu obrovský úspěch a reprízovala se zde čtyřikrát v řadě.Cvrčci v hře „Ze života hmyzu“

Fotogalerie "Šest žen Jindřicha VIII." 

   Pro další představení byla zvolena hra bratří Čapků „Ze života hmyzu“ v úpravě a režii Jaroslava Víznera. Díky jeho režijním zkušenostem se výkon celého souboru posunul výrazným směrem vzhůru a Divadelní sdružení s touto hrou reprezentovalo město i na několika zájezdových představeních. Představilo se také na přehlídce sokolských divadelních souborů v Lázních Toušeň.

Fotogalerie "Ze života hmyzu" 


V současné době soubor uvádí hru anglického autora Dave Freemana "Postel plná cizinců". Tato situační komedie z prostředí krachujícího hotelu je zcela odlišným žánrem, než hry předchozí a nabízí členům souboru i režiséru Víznerovi zajímavé herecké kreace.
První čtené zkoušky proběhly už o prázdninách roku 2004, premiéra hry pak byla uvedena v únoru roku 2006. Podrobnější informace o přípravách, rozhovory s herci a fotografie z představení Vám přinášíme na těchto stránkách. 


Obnovená premiéra: 19. dubna 2015 od 17:00, sál Základní školy Mšeno
                             
                                 

   

     Obsah hry                              Osoby a obsazení        Technické požadavky                      

Rozhovory s členy souboru       Medailonky herců        Fotogalerie "Postel plná cizinců" 


Od roku 2017 uvádí soubor novou divadelní hru, kterou pro ně autorsky upravil herec Petr Lněnička. Jedná se o detektivní komedii z dob americké prohibice, která je volně inspirována povídkou C.B.Gilforda.
Hra nese tajemný název "Potřetí bych umřít nechtěl".
V doplněném souboru se v novém titulu setkáme, vedle osvědčených herců, i s řadou nových, sympatických tváří. Režie hry se tentokrát ujal Václav Novák, s režijní asistencí P. Lněničky.

Rozhovory s členy souboru

 

 Kontakt:  tel. 724 178 155, e-mail