Překážková dráha  
MŠENO BYLO STŘÍBRNÉ

V sobotu 7. května 2005 se v prostorách areálu fotbalového stadionu SK Mšeno od časného rána začaly ve velkém množství objevovat modré uniformy hasičů se svítivými žlutými pruhy. To proto, že se zde ve Mšeně již podruhé konalo okresní kolo v požárním sportu jednotlivců i družstev. Vynikající zázemí tohoto areálu, antuková dráha pro disciplíny jednotlivců a štafet a samozřejmě několik obětavců z řad místní jednotky hasičů sehrály rozhodující roli. Soutěžilo se v kategorii dorostenců a dorostenek (pouze 100 m překážek) a mužů a žen, jejichž celkové výsledky se sčítaly po jednotlivých disciplínách – štafeta překážek 4 x 100 m, běh na 100 m překážek (sčítal se čas 3 nejlepších ze 4) a požárního útoku. Pořadatelem tohoto kola bylo Okresní sdružení hasičů ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Mělník, kteří zajistili pouze rozhodčí a vedoucí činovníky na předání cen. Ostatní organizační zajištění a Překážková dráhabezproblémový chod soutěže zajistilo několik členů místní zásahové jednotky, kteří si na rozdíl od jiných dokázali udělat čas nejen na soutěž, ale i den předem na přípravu a rozměření jednotlivých tratí. Největším protivníkem této akce se nakonec stal déšť , který den před soutěží a po celou noc rozmočil antukový ovál natolik, že jsme nakonec byli rádi ze jsme ze čtyř vyznačených tratí zprovoznili alespon tři. Zde je nutno vyzvednout „živý inventář“ stadionu , správce hřiště a antukového oválu Jirku Brunclíka, který ač byl mimo dění naší soutěže, tak s našimi kluky od časných ranních hodin odstraňoval následky deště! Snad už tedy opravdu odzvonilo časům, kdy se poručilo větru a dešti.

   Samotný průběh soutěže nenarušil ani jeden podaný protest, akce tedy měla visačku kvality. Rovněž různý sortiment občerstvení, které zajišťoval fotbalový oddíl pod vedením Dany Guttenbergové a Jitky Vaňkové byl na skvělé úrovni, za což jim patří náš dík.

Překážková dráha  Výsledky – dorostenky: 1. Hana Havlíčková (Mělník-Blata) 24,57, 2. Markéta Valušová 26,12, 3. Kateřina Čandová (obě Střemy) 27,50. Dorostenci: 1. Martin Vízner 19,65, 2. Patrik Eder 20,63 (oba Střemy), 3. Michal Malík (Libiš) 21,12.

   Družstva – ženy: 1. Střemy 212,07, 2. Mělník-Blata 229,95, 3. Záryby 247,32, Konětopy nehodnoceny (neplatný pokus štafety). Muži: 1. Střemy 180,64, 2. Mšeno 192,86, 3. Konětopy 197,15, 4. Záryby 208,66, 5. Vehlovice 211,50, 6. Lobkovice 230,84, 7. Byšice 254,22, Blata nehodnocena.

   Na krajském kole, které se bude konat 18. a 19. června v Nymburce, budou náš okres v obou disciplínách zastupovat družstva ze Střem. Myslím si, že po dlouhé době kralování družstev z Konětop máme dobrého zástupce, protože Střemy nemají zřízenu zásahovou jednotku, a tento sport je tudíž jejich doménou. Rovněž musíme vzdát hold našemu družstvu, které po dlouhých osmi letech dobylo stříbrný stupínek, a navázalo tak na své předchůdce, kteří měli v letech 1994 - 1997 svoji též stříbrnou šňůru. Naše družstvo ve složení Tomáš Brunclík, Michal Hřebíček, V akci Tomáš BrunclíkJaroslav Vaněk, František Šulc, Martin Fryč, Petr Živec a Dušan Smetánka mělo ve všech třech disciplínách velmi vyrovnané časy a druhé místo si opravdu zasloužilo. Nemalou zásluhu na tomto úspěchu nese padesátiletý „veterán“, zkušený harcovník Dušan Smetánka, který byl povolán ze záloh a narychlo zaskočil za nemocného člena družstva. Svými zkušenostmi stmelil celý kolektiv a zdravě vyhecoval každého člena k těm nejlepším výsledkům.

Překážková dráha   Dík též patří ostatním členům naší jednotky, kteří byli přítomni a zabezpečovali hladký průběh soutěže. Škoda jen , že se této soutěže nezúčastnilo více družstev, ale stále větší nároky, které jsou kladeny na zřizované zásahové jednotky, nedovolí těmto družstvům se již věnovat tomuto požárnímu sportu a to je škoda.

   Celkově se akce vydařila a my vás všechny již zveme na náš domácí v pořadí již 8. ročník Memorialu ing. Miloše Kosiny, který se koná 2. července 2005 na školním hřišti ve Mšeně. Našemu družstvu budeme přát alespoň takový úspěch jako na okresním kole.      

Karel Píč, velitel zásahové jednotky SDH města Mšena a předseda Okresní rady velitelů