Medovník

500 g hladké mouky, 160 g cukru, 70 g sádla nebo tuku na pečení, 10 lžic mléka nebo smetany, 2 vejce, 3 lžíce medu, 2 lžičky jedlé sody, tuk na plech, moučkový cukr na posypání. Krém: 250 g másla, 5 dl mléka, 150 g moučkového cukru, 2 čerstvé žloutky, 1,5 sáčku pudinkového prášku s vanilkovou příchutí, 2 lžíce silné černé kávy

   Hladkou mouku prosejeme na vál. Za stálého míchání svaříme v hrnci mléko nebo smetanu s cukrem, medem, vejci a tukem. Když směs začne houstnout, vmícháme jedlou sodu (směs napění) a odstavíme z ohně. Prochladlou směs nalijeme do důlku v mouce a vypracujeme do hladkého těsta, které rozdělíme na 4 – 6 dílů. Každý z nich rozválíme na tenkou kulatou nebo obdélníkovou placku, přelomíme na vymazaný plech a ve vyhřáté troubě krátce upečeme do růžova (asi 6 – 7 min).

   Pudinkový prášek rozmícháme ve třetině mléka a za stálého míchání ho vlijeme do zbylého vařícího mléka. Jakmile pudink zhoustne, přikryjeme ho pokličkou a necháme vychladnout. Máslo s cukrem a žloutky utřeme do pěny, po troškách přidáme vychladlý pudink, po kapkách černou kávu a umícháme hladký krém, kterým potřeme vychladlé upečené placky.

   Ty položíme na sebe, zatížíme je a necháme proležet. Hotový medovník nakrájíme na řezy a posypeme moučkovým cukrem.