1   Otevřenou divadelní dílnu scénických technik a komunikace zorganizovali první srpnovou sobotu v mšenské sokolovně  herci z mezinárodního souboru N.I.E., který ve Mšeně již po čtvrté pořádá svůj letní kemp. Akce byla určena především pro zájemce o umělecké disciplíny, proto se zde kromě členů místního Divadelního sdružení a Tanečního kroužku ZŠ Mšeno sešli i divadelníci a šermíři z Prahy a Neratovic. Mšenskou veřejnost pak zastupovaly především členky Sokola a kolektiv učitelského sboru.

   V programu workshopu nejvíce zaujaly komunikační hry a herecké etudy, které měly za úkol navázat kontakt s divákem, ale také rozvíjet spolupráci s hereckým partnerem. Mnozí také uvítali oživení svých jazykových znalostí, neboť výklad byl veden britským režisérem v angličtině a překládán.

   Všechny předváděné praktiky samozřejmě využívají herci ze souboru N.I.E. ve svých představeních, která tím získávají punc jisté lehkosti a improvizace. O tom se také mohou všichni zájemci přesvědčit na vlastní oči, neboť soubor chystá 28. 8. 2005 předvedení všech tří svých her v místní sokolovně.