Zpět na dotazy

8.3.2023, 11:18 | Starosta

Otázka:

Dobrý den
velmi oceňuji Váš a celé rady vstřícný krok v podobě dotace vstupného na dětský karneval..
Je vidět že konečně máme na radnici lidi kteří se snaží dělat věci ve prospěch nás místních a ne pro sebe...
Druhou věcí je odporná ziskuchtivost "dam" z Partyservisu- chtít vstupné po těch nejmenších? Vždyť během karnevalu určitě budou vydělávat na prodeji občerstvení..
Je smutné že tyto .. mají ve Mšeně monopol na pořádání akcí pro děti - vyjma dětského dne...
Uvažujete prosím o pořádání nějakých akcí pro děti nebo dospělé? Vy jako město? Nebo ve spolupráci se spolky které od města žádají jen dotace ale spolupracovat pak na nějakých akcích  by pak také mohli, že...?
Např loučení s prázdninami, diskotéka pro děti...atd.  ples města Mšena, koncert koupališti.atd..pro dospělé?
Každopádně ještě jednou velké díky
za karneval...
Miroslava Pavlátová
Pavlátová

Odpověď:

Dobrý den,

děkuji za ocenění rozhodnutí rady podpořit dotaci vstupného na dětský karneval. To rozhodnutí bylo jednomyslné. Asi se mnozí ptají proč k tomuto rozhodnutí došlo týden před konáním karnevalu? To je na delší povídání a podrobně to vysvětlíme v příštím vydání Mšenska. Myslím, že jste zvolila zbytečně silná slova o ziskuchtivosti a byla by velká škoda, aby se tato rubrika zvrhla v nějaké osočování. Firma Party servis Mělník s.r.o. je firma soukromá, která chce a musí generovat zisk. Pokud pořádá akci v Sokolovně, musí zaplatit majiteli - Sokolům nájem. Na karnevale bude určitě doprovodný program, výzdoba, ceny za masky atd. a na to vše si samozřejmě musí vydělat. My jsme rádi, že se podařilo po dohodě s Party servis Mělník s.r.o. dětem vstupné odpustit. Za město mohu říct, že si ceníme toho, že v našem městě začala tato firma akce pořádat a oživila tak kulturní život pro naše občany. My samozřejmě nyní nechceme zůstat pozadu a nově zvolená kulturní komise plánuje také dostatek  kulturních akcí pro malé i velké. Spolupracovat při tom chceme s místními spolky a logicky i nadále s firmou Party servis Mělník s.r.o. Určitě Vám k tomu přineseme více informací v Mšensku. Pevně věřím, že se nám všem společně povede Mšeno oživit a zajistíme dostatečné společenské a kulturní vyžití pro děti, mládež i dospělé.  


Jiří Guttenberg - starosta
10.3.2023, 10:24

Reakce:

Ráda bych reagovala na dotaz - kritiku paní Pavlátové. Organizátorky z Párty servis Mělník neplatí T.J. Sokolu Mšeno nájem za pořádání dětského karnevalu, platí nájem za pořádání plesu - karnevalu pro dospělé. Stejný nájem by platily, i kdyby dětský karneval nepořádaly. Stejnou částku by zaplatil i jiný organizátor (podnikatel, organizace, soukromá osoba), který by chtěl v místní sokolovně další ples uspořádat.
Organizátorkám jsem nabídla, pokud by pořádaly další akce pro děti u nás v sokolovně, není problém sokolovnu poskytnout a zaplatit pouze spotřebovanou elektřinu.      
Nevím, jak dlouho paní Pavlátová žije ve Mšeně (její jméno mi nic neříká), jak je seznámena se skutečností, co která organizace pro občany Mšena dělala či dělá, jak byla či je zapojena do spolupráce s minulým či současným vedením města a co který zastupitel či radní současný/minulý sám osobně dělal nebo dělá. Paní Pavlátová se může sama zapojit do kulturního dění města Mšena a nabídnout pomocnou ruku dobrovolným organizacím nebo samotnému městu při pořádání akcí ve městě.
Za současné vedení naší organizace jsem ráda, že po cca 25 letech organizování několika plesů ročně včetně karnevalů můžeme předat pomyslnou štafetu "mladším" a nadále se věnovat dětem sportujícím v několika oddílech a pořádání dalších akcí, včetně starosti o 105 let starou budovu a přilehlé hřiště.
Za T.J. Sokol Mšeno
Mgr. Hana Nečasová
starostka jednoty
Hana Nečasová