Mšeno - Při jednom březnovém silnějším větru se vyvrátil topol a spadl na led Jezera. Členové rybářského spolku prozkoumali vývrat a zjistili, že kořenový systém byl zcela zničený. Poté prozkoumávali další stojící letité topoly a po objevení napadení kmenů hmyzem u paty všech topolů podali na město žádost o pokácení těchto stromů z bezpečnostních důvodů.

Jednalo se o velké a pěkné stromy, proto jsme raději přizvali odborníka - arboristu, aby jejich stav posoudil. Ten nám bohužel sdělil, že kořenové systémy všech topolů jsou napadeny václavkou a také „xylofágním hmyzem - nejspíš se jedná o nesytku sršňovou (Sesia apiformis)“ a z bezpečnostních důvodů doporučil jejich pokácení. S těžkým srdcem jsem souhlasil. V podzimních měsících proběhne v lokalitě náhradní výsadba nejméně deseti nových odrostlejších stromů několika druhů.

Martin Mach, starosta Mšena