Chorušice - Voda je nezbytnou součástí života každého z nás a v naší školce během roku tématu „vody“ věnujeme zvýšenou pozornost. Učíme děti, jak je voda pro život důležitá a že je potřeba s ní šetřit. Na procházkách přírodou společně hledáme zdroje vody a pomocí lupy pozorujeme drobné vodní živočichy. Na školní zahradě máme sud na dešťovou vodu, kterou zaléváme.

Proto jsme neváhali a zapojili se do soutěže ,,Voda všude kolem nás“, kterou pořádalo město Mělník ve spolupráci s agenturou Medialogue. Děti měly za úkol výtvarně ztvárnit tématiku vody a života ve vodě. Nakreslili jsme proto obrázky naší školkové kapičkové víly a velmi nás potěšilo, že Tobiáš Martečík a Ondra Švenka společně vyhráli v soutěži 1. místo.

Zástupci Městského úřadu Mělník z odboru školství a kultury dětem ve školce osobně předali krásnou odměnu.

Celá školka pak vyhrála poukaz na hodinovou vyhlídkovou plavbu lodí Fidelio.

Dětem gratulujeme a těšíme se na výlet.

Bc. Naďa Jelínková