Chorušice - Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Chorušice zasahuje jak v katastru obce Chorušice, tak na výzvu KOPIS HZS Středočeského kraje i na území okresu Mělník. Často se jedná o zásahy u lesních požárů v CHKO Kokořínsko v obtížném kopcovitém terénu.

Dosud jednotka při zásazích používala přenosnou stříkačku PS-12 z roku 1974, s níž byla manipulace při celkové váze 205 kg velmi fyzicky náročná i pro čtyři silné hasiče. Proto jednotka přivítala možnost požádat o udělení nadačního příspěvku z Hasičského fondu Nadace Agrofert na přenosnou motorovou stříkačku PH-ALFA 2 BS o celkové hmotnosti 92,5 kg. Na základě podané žádosti byl Nadací Agrofert poskytnut příspěvek ve výši 40 tisíc korun.

Velké poděkování patří právnickým i fyzickým osobám z obce Chorušice za finanční dary v celkové výši 36 tisíc korun. Chybějící částku 39 676 korun pak doplatila obec Chorušice.

Jaroslava Doležalová, OÚ Chorušice