Prosincové zpřísnění proticovidových opatření přišlo těsně před třemi kulturními akcemi, které plánoval Okrašlovací spolek pro Mšeno a okolí - Zpívání koled u vánočního stromu na náměstí, Vánoční hostina pro zvířátka a Novoroční sestup do Ráje. Vzhledem k tomu, že se zpívání mělo konat tradičně na náměstí v době, kdy už se mohlo na veřejnosti scházet jen šest lidí a navíc bylo opět zakázáno zpívat, koled jsme se letos, ač neradi, rozhodli vzdát. Krmení zvířátek, které je procházkou do lesa pro nejmenší, jsme nezrušili. Sešlo se nás v této divné době sice jen pár, ale i tak jsme si to užili. Děkujeme návštěvníkům z Byšic a Tišic, kterých bylo nejvíc, Mšeno zastoupily bohužel jen dvě naše pořadatelské rodiny. Novoroční procházku jsme nezrušili a nechali jsme na uvážení případných účastníků, jestli se k nám připojí. A připojili. Byla nás sice polovina než vloni, ale i ve dvaceti jsme se skvěle provětrali, samozřejmě s nařízenými rozestupy. Díky vám všem! A ať je rok 2021 příznivější.

Jiří Říha, předseda Okrašlovacího spolku pro Mšeno a okolí