Delší dobu jsem si přála, aby mšenský pěvecký sbor Intermezzo měl koncert v Liblicích. Bydlím již několik let v Byšicích, odkud je to do Liblic kousek a mohla bych tam tak zajít pěšky. Náhoda tomu chtěla. Šla jsem na nákup a na vývěsce jsem si všimla plakátku, který avizoval, že se v neděli 11. října v liblickém kostele koná koncert Intermezza. Měla jsem velkou radost - konečně! Šla jsem k sousedce Zdeně, chce jít se mnou. Souhlasila.

V neděli po 17. hodině jsme vyrazily. Byl zrovna krásný slunný podvečer. Z domova až ke kostelu nám cesta trvala půl hodiny. Udělaly jsme něco pro tělo a zároveň pro potěchu duše. V kostele ještě mnoho lidí nebylo, ale po krátké chvilce se naplnil do posledního místečka. Už při nástupu sboru jsem byla potěšena, že vidím známé tváře. A co teprve, když sbor začal zpívat - no prostě nádhera. Přiznám se, že se mi chvílemi chtělo brečet.

Miloš Jíra uváděl písně a jeho kapky humoru ještě zlepšily celkový zážitek. Má kamarádka a sousedka Zdena také pěla samou chválu. Je to taková moje dobrá duše. Ono přesadit „starý strom“ není nikdy jednoduché. Ve Mšeně jsem se narodila a žila šedesát let. Stejně jsem stále Mšeňačka. Do Mšena to naštěstí není z Byšic daleko, takže jsem pořád jednou nohou tam. Mšeno je pro mě prostě srdeční záležitost.  To jsem ale trochu odbočila...

Zpátky ke koncertu. Bylo to nádherné. Protože jsem několik let ve Mšeně působila v divadelním spolku, vím, jak je to náročné na čas. Ráda bych proto poděkovala všem členům sboru v čele s Karlem Horňákem za to, jak umějí rozdávat radost a energii svým posluchačům.  Je na nich vidět, že zpívají rádi. A je to obrovský kus práce. Ještě bych chtěla všem popřát krásné společné chvíle, hodně úspěchů a hlavně hodně zdraví, protože bez toho to nejde. Ještě jednou díky!   

Marie Říhová