Mšeno - Již popáté pořádá Domov seniorů Mšeno soutěž Šikovné ruce seniorů, která je vyhlašována pro všechny tvořivé seniory ze Mšena a okolí. Jejím cílem je podpora seniorů v kreativitě a soutěživosti a smysluplném využití volného času. Do této soutěže mohou své výrobky přihlásit obyvatelé Domova seniorů Mšeno i obyvatelé ze Mšena a okolí.

Do soutěže mohou být přihlášeny autorské výrobky, které senioři vytvoří podle vlastní fantazie a zájmů z různých druhů materiálů a vypracované rozličnými technikami, například vyšívané obrázky, háčkované dečky a ubrusy, praktické výrobky ze dřeva, nápadité dekorace z papíru i dalších materiálů, textilní doplňky, techniky pletení nebo výrobky ze dřeva, kovu, hlíny, papíru, skla nebo suchých květin či plodů apod. 

Práce účastníků soutěže budou prezentovány na výstavě ve vstupním prostoru Domova seniorů Mšeno, která se uskuteční ve dnech 7. 9. až 2. 10. 2015. Soutěžní výrobky spolu s přihláškou, kterou vystavovatel obdrží u pracovnice domova, je nutno odevzdat do DSM ve dnech 17. 8. – 4. 9. 2015 od 8 do 15 hodin. Nejlepší práce budou oceněny, jejich autoři obdrží již tradičně diplomy a poháry vítězů. Těšíme se na vaši účast.                     

Lukáš Bronec