Kokořínský Důl –  Cyklisté na letitých strojích se opět proženou Kokořínským údolím. V sobotu 19. září před hospodou U Grobiána v Kokořínském Dole startuje čtvrtý ročník oblíbeného retro závodu Kokořínská klasika.

Podle Stanislava Derfla, který spolu s Jaroslavem Kroužkem a dalšími přáteli akci pro milovníky historie silniční cyklistiky pořádá, je opět na co se těšit. „Trasy závodu jsou naplánované tak, aby zavedly účastníky do krásných zákoutí Kokořínska. Povedou kolem lhoteckého rybníka přes Chodeč, Jestřebice, Sitné a Vlkov. Účastníci se na chvíli přiblíží k Dubé, pak budou na dohled Bezdězu, odkud zamíří zpět do Kokořínského Dolu s tradičním cílem na Kanině,“ popsal Stanislav Derfl.

Pro závodníky pořadatelé připravili dvě trasy o délce 35 a 65 kilometrů. Účastníci si tak budou moci vybrat tu, kterou si užijí ať už v pohodovém nebo kamarádsky závodním tempu. Zájemci se mohou do závodu přihlásit elektronickou cestou na e-mailové adrese info@kokorinskaklasika.cz, a to do 13. září. Na trať se ovšem vydají i cyklisté, kteří se registrují v den závodu na místě. Další informace najdete na webu www.kokorinskaklasika.cz.         

(jř)