Mšeno – Jarní část sezony jsme začali ukrajovat v únoru, kdy jsme stanuli na prahu zimní přípravy, kterou jsme si zpestřili vydařeným soustředěním v Jičíně. Zde jsme od středy do neděle nabírali fyzickou kondici a zapracovali jsme i na herní stránce. Byl jsem rád, že s námi po zranění začal trénovat Martin Wasyliw. To byl ale bohužel jediný přírůstek do našeho kádru, a my jsme tak opět počítali spíše ztráty, a to ztráty opravdu citelné – Tříška se rozhodl pokračovat ve Střezivojicích, s tím jsem počítal, i když jsem to nechápal. Ale to, že za ním zamíří i Zeman s Brožem, kteří na podzim patřili k základním stavebním kamenům naší obrany, to mě hodně překvapilo. Pro mě veliké osobní zklamání, ale asi nemám ty „správné“ přesvědčovací schopnosti. Držím se totiž hesla, že tady má hrát ten, kdo tady hrát chce a přemlouvat hráče zkrátka neumím.

Navíc se odstěhoval Závěšický, který se v našem dresu po kratší odmlce objevil v průběhu podzimu, a to pro nás byla další ztráta. Tím bylo předem jasné, že z možnosti bojovat o 2. místo v tabulce budeme bojovat o to, abychom zůstali v horní polovině tabulky. Už v zimní přípravě a pak i během jarní části mistrovské sezóny se ukázalo, že v týmu zůstal, bohudík, zdravý duch a chuť hrát fotbal, což je skvělé zjištění. Svěží vítr přinesl do kabiny Martin Wasyliw, který se ale bohužel už ve 4. kole opět zranil a datum jeho návratu je ve hvězdách. Na papíře to možná tak špatně nevypadá, ale v reálu jsou to opravdu vážné problémy při sestavování kádru na zápasy.

Na jaře se nám sice výsledkově nedařilo jako na podzim, ale i tak jsme body sbírali a odehráli například skvělý zápas v Borku, kde jsme s přehledem vyhráli 2:0, což se nepodařilo ani mistrovským Neratovicím B. I když jsme nenasbírali tolik bodů jako na podzim, udrželi jsme se v horní polovině tabulky a uhájili jsme bez problémů solidní 6. místo z 16 týmů a dosáhli jsme hranice 50 bodů.

Přestože jsem naši situaci na začátku zimní přípravy viděl kvůli nečekaným odchodům a ztrátám černě, nyní už mám opačný názor. Všichni hráči, až na jednoho, projevili touhu se prát za Mšeno a v každém zápase se snažili na hřišti odvést maximum. V rámci možností kluci chodí trénovat a je fakt, že nám v žádném zápase nedošly síly, což je velmi dobrá vizitka.

Mám radost, když vidím, ať na tréninku či v zápase, skvělý mix hráčů od mladých přes střední generaci až po ty staré. Myslím, že nám to funguje dobře a je naší skvělou vizitkou, že jsou to všechno naši odchovanci. Na čele tabulky střelců jsou kluci, kterým je 21 a 19 let a oba prošli naším mládežnickým fotbalem. Skvěle je doplňují i ti starší a společně tvoříme velmi dobrý tým. Věřím, že všichni odolají vábení z jiných klubů, které zcela jistě přijde, protože hodně klubů kašle na práci s mládeží a soustředí se spíš na přetahování hotových hráčů z jiných klubů.

Nyní nás čeká zasloužený odpočinek, ale již 21. července nám začne letní příprava, která bude díky brzkému začátku mistrovské soutěže (8. 8. 2015) sice krátká, ale zato velmi intenzivní, abychom byli na začátek soutěže dobře připraveni.

Realizační tým A týmu – Guttenberg Jiří, Guttenbergová Dana, Davidová Soňa, Guttenbergová Bára.

Béčko jako každoročně plní funkci hlavně záložního týmu pro áčko a v této části sezóny jsme toho opravdu hojně využili. V béčku se také zapojují v soutěži dospělých naši dorostenci a tím získávají důležité zkušenosti do jejich další kariéry a usnadňuje se tím jejich přechod mezi dorosteneckou a mužskou kategorií. Tradičním nešvarem hráčů béčka je jejich účast, vlastně neúčast, v tréninkovém procesu. Je to škoda, protože je samozřejmě známo, že s tréninkem to jde mnohem lépe. V jarní části béčko zaznamenalo zlepšené výsledky a posun v tabulce směrem vzhůru. Trenér - Roman Kormoš

Níže je hodnocení jednotlivých mládežnických týmů slovy samotných trenérů. Já k tomu mohu pouze doplnit, že nyní prožíváme, díky generačním obměnám, méně vydařené období, co se týká výsledků, ale není to nic strašného. Pozitivní je, že mládežnické týmy fungují, pravidelně trénují a to se časem zkrátka na výsledcích projevit musí. Kluci ve všech týmech zkrátka potřebují trochu vyzrát.

Dorost V této sezoně jsme si dali za úkol hrát klidný střed tabulky, a vyhnout se tak stresujícím bojům o záchranu. Po podzimu jsme to měli slušně rozehrané, ale na jaře i díky třem odchodům hráčů ze základní sestavy jsme se dostali na spodek tabulky. Na zápasy jsme se scházeli většinou jen v 11 lidech, což byl dost velký problém. Prošli jsme si smolnou sérií, kdy jsme několikrát po sobě prohráli a v některých zápasech jsme tak přišli o důležité body. Nakonec jsme se ale dali před velice důležitými zápasy dohromady a v životně důležitých zápasech porazili týmy taktéž bojující o záchranu. Sezonu jsme ukončili vítězně, když jsme porazili Borek, a navázali tak na předešlá dvě vítězství a v tabulce skončili na 10. místě. Z této sezony mám spíše rozpačité dojmy, jelikož jsem si myslel, že budeme hrát střed tabulky. Bohužel realita byla jiná, ale jsem rád, že se nám podařilo soutěž zachránit. Trenér - Lukáš Dohnalík, asistent – Andres Parrado

Starší žáci Žáci bohužel i v jarní části sezóny dopláceli na velkou obměnu kádru, který je věkově na hranici mladších žáků. Sice to má výhodu v tom, že kluci budou spolu hrát ještě dlouho, ale zaplatili jsme za to daň v podobě sestupu z krajské soutěže do okresního přeboru. To ovšem v této situaci není žádná ostuda. Nikde není psáno, že až kluci povyrostou, že se nemohou do kraje vrátit. Základ je ten, že žákovský tým funguje a kluci chodí trénovat a fotbal je baví. Stále jsme svědky toho, jak mládežnické týmy mizí z fotbalové mapy a to i ve větších městech než je Mšeno. Žáci tedy budou v sezoně 2015/2016 hrát v okresním přeboru, kde si určitě připíšou více výher a zažijí víc fotbalové radosti. Trenéři – Jiří Zabilanský st. a Miroslav Prieložný.

Mladší a starší přípravka
Starší přípravka zahájila sezonu zimním soustředěním v Jablonném v Podještědí. Celý týden pilného trénování a přípravy na zápasy, přípravka zakončila přátelským utkáním s přípravkou z Mladé Boleslavi. Toto utkání naši hráči zvládli velmi dobře a radovali se z výhry. Přátelské utkání s MB bylo velice dobrou přípravou na sezónu. Začátek jara ovšem nevypadal moc dobře. Prvních pár zápasů bylo slabších a protihráči měli převahu. Přípravka to ale nevzdala! A vyplatilo se. Při posledních zápasech hráči využili zkušenosti a taktiku získanou z tréninků. Konečná statistika je 6 výher a 4 prohry a vybojované konečné 3. místo.

Mladší přípravka na jaře hrála výborně a pouze ve 2 utkáních z 10 odešla poražena. Potvrzením výtečné formy bylo krásné 3. místo na kvalitně obsazeném turnaji v Loučeni. Trenéři - Zdeněk Ščasný, Zbyněk Zelenka, Jiří Zabilanský ml.

Na závěr chci znovu moc poděkovat našim trenérům a samozřejmě také všem těm, kteří nám jakkoli pomáhají se zajištěním ostatních věcí kolem fotbalu. V neposlední řadě chci poděkovat členům výboru našeho klubu za jejich práci, a také zastupitelstvu města Mšena za podporu našemu spolku.

Dále děkuji i vám, našim věrným divákům, za přízeň. Mým přáním je, aby se divácká účast při akcích na stadionu zvýšila, a to především na utkáních mládeže. Opravdu si zkuste cestu na stadion najít, uvidíte, že nebudete litovat a kluci budou za vaši podporu moc rádi. Také bych vám všem chtěl říct, že pokud by kdokoli z vás měl zájem se zapojit u nás v klubu do práce, tak má dveře otevřené a uvítáme jakoukoli pomoc. Jménem výboru SK Mšeno vám všem přeji krásné prožití léta, prázdnin a dovolené.

Jiří Guttenberg, předseda SK Mšeno