Na návštěvě u myslivcůNa návštěvě u myslivcůNa návštěvě u myslivců
Mateřinka vyrazila do Sedlce na návštěvu k myslivcům

V pátek 24. dubna jsme se vydali na další z našich turistických vycházek, tentokrát do Sedlce, do areálu Mysliveckého sdružení Liška. Doprovázelo nás opět několik maminek – turistek i malých turistů v kočárcích. V cíli nás vítal zvuk lesního rohu a vůně táboráku. Myslivci nám připravili k svačině buřty na opékání a ty mizely z tácků závratnou rychlostí. To víte, venku chutná mnohem víc a i ty kilometry v nohou udělaly své. A jelikož s plným žaludkem se i lépe přemýšlí, připravená „poznávačka“ rostlin a zvěře šla dětem jedna báseň (jen pozor – neplést si bažanta s pávem). A co teprve střelba ze vzduchovky! Skoro samá desítka.

Na návštěvě u myslivcůNa návštěvě u myslivcůNa návštěvě u myslivců

Také jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o zvěři, lese a loveckých psech, o mláďatech, na která se nesahá, a přítulných liškách, které to s vámi nemyslí vůbec dobře. Už víme, že zvěř má světla, běhy, slechy, mordu, pírko, svírák, klín a jiné zajímavé části. A vy můžete hádat, co jsme se to vlastně naučili.

Na návštěvě u myslivců

Na návštěvě u myslivcůNa návštěvě u myslivců

Netradičním zážitkem bylo pro děti seznámení s živou sovou, kterou si mohly i pohladit. Ukázka práce s motorovou pilou už byl jen bonbónek na závěr. Na odchod nám znovu zatroubil lesní roh a my se vraceli plni zážitků do Mšena. Za předvedené znalosti a dovednosti si děti odnesly odměny od Lesů České republiky, věnovala je lesní správa Mělník. Tímto bych chtěla poděkovat paní Nové, panu Novému, slečně Nové, panu Wallnerovi, slečně Kummerové a Mysliveckému sdružení Liška Sedlec za skvěle připravenou akci pro naši mateřinku. Všichni jsme si to moc užili.

Martina Bohuňková, MŠ Mšeno