Robert Galbraith: Hedvábník
Do fondu Městské knihovny byl pořízen další titul od J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith – Hedvábník.

První díl detektivní série Roberta Galbraitha Volání Kukačky se stal bestsellerem ihned po uvedení na knižní pulty a celkem se prodalo téměř 50 tisíc kusů „Rowlingová prokazuje, že i po letech neuvěřitelné literární slávy tkví její úspěch především ve znalosti života obyčejných lidí, který umí přesvědčivě vykreslit. To ostatně platilo už v příbězích o Harrym Potterovi. Výtečný popis všedního Londýna a jeho obyvatel činí z četby této detektivky nevšední zážitek,“ říká překladatel Ladislav Šenkyřík.

Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou, je strhující a čtivý příběh.Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil – už to v minulosti párkrát udělal – a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet. A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…