Na sklonku března Mšeno přivítá filmový festival

28. 3. 2015 sokolovna Mšeno

Program festivalu
Expediční kamera 201514:00 zahájení
14:10 500 Miles To Nowhere (USA - paraglide) – Vzdušná cesta z Utahu do Jackson Hole ve Wyomingu.
14:20 Into the Light (Německo – lezení) – Chris Sharma a Stefan Glowacz lezou v obří ománské jeskyni Majlis al Jinn. Jedinečný projekt nabízí zážitek vyšplhat zpátky na povrch Země.
14:45 And Then We Swam (Velká Británie – transoceánská expedice) – v roce 2011 se dva Britové vydali na veslici z australského Garaldtonu na Mauricius, na cestu dlouhou 5 600 km. Když je zradí technika, musí se obejít bez GPS či spolehlivého zdroje pitné vody, samota přestane být jejich jediným nepřítelem.

15:30 – 16:00 přestávka

Expediční kamera 201516:00 Alegria (Švýcarsko – humanitární expedice) – jediným a ne zrovna skromným cílem cesty Christopha je změnit svět. Na svém kole absolvoval 3 200 km přes Himálaj po nejvyšších stezkách světa. Když zrovna nešlapal do pedálů, pomáhal malomocným a mentálně strádajícím ženám v Indii. Pomohl stovkám potřebných a ovlivnil miliony lidí po celém světě.
16:30 A Fine Line (Španělsko – adrenalin) – úspěšný ultramaratonec a skialpinista Kilian Jornet se rozhodl otestovat svou zdatnost nejtěžším možným způsobem: během čtyř let chce překonat rychlostní rekordy ve výstupech a sestupech na všech nejdůležitějších horách planety. První film projektu Summits of my Life vás zavede na vrcholky Alp.

17:30 – 18:10 přestávka

Expediční kamera 201518:10 Horace (Švýcarsko - MTB) – příběh astronoma a technika Horace Dalla vás přenese do dob, kdy ještě kola neměla široké gumy, odpružené vidlice a karbonové rámy.
18:25 Fyrst (ČR - slackline) – příběh pěti slacklinerů Anči Kuchařové, Dannyho Menšíka, Peeta Kučery, Lukáše Černého a Petra Voříška a jednoho dokumentaristy o tom, jak se rozjeli za svým snem natáhnout první highliny na Islandu.
19:00 The Nobody´s River (USA – vodácká expedice) – čtveřice kamarádek má v plánu sjet téměř 5 000 km dlouhou řeku Amur, která je jednou z posledních řek na Zemi bez přehrady.

19:30 – 20:00 přestávka

20:00 Polárník (SK – polární expedice) – ve světě ho uznávají, doma o něm ví málokdo. Peter Valušiak má za sebou zhruba dvě desítky výprav do polárních oblastí naší Země. Polárník je portrétem člověka, který se pokouší přežít sám na nejchladnějším kontinentě. Režie: Pavol Barabáš.

Změna programu vyhrazena! Případné změny na www.sokolmseno.cz  Vstupné: děti do 12 let zdarma, děti od 12 let, studenti, senioři 40 Kč, dospělí 80 Kč. Více info o festivalu a filmech na www.expedicnikamera.cz a jsme i na facebooku, kde najdete aktuální informace: Expediční kamera Mšeno.
Nad letošním ročníkem Expediční kamery ve Středočeském kraji přebírá záštitu hejtman Středočeského kraje Ing. Miloš Petera.