V hodině výtvarného oboruJe tomu právě rok, co nové vedení ZUŠ Mšeno vyhlásilo na stránkách tisku strategii, díky které by se ZUŠ Mšeno měla stát garantem kulturního a uměleckého života v regionu. Jak se daří tuto strategii naplňovat, se nyní pokusíme načrtnout na průběhu letošního adventu.

V úterý 29. listopadu se na radnici ve Mšeně konalo slavnostní zahájení Vánoční výstavy výtvarných prací, které zpěvem písní doprovodily naše studentky Kristýna Hrušková a Zdeňka Prchlá. O hudební angažovanosti jmenovaných svědčí ten fakt, že obě v ZUŠ Mšeno studují hru na klávesové nástroje, sólový zpěv, obě hrají ve školní kapele Sedmikrásky. Když k tomu připočítáme hudební nauku a sborový zpěv, je evidentní, že v ZUŠce tráví šest hodin týdně. Tyto dva případy však nejsou výjimečné. Díky Školnímu vzdělávacímu programu je v naší škole hra v souboru povinná stejně jako sborový zpěv. Pokud student hraje na více nástrojů, ocitá se na stejné pozici.

V sobotu 3. prosince podnikli naši učitelé a studenti zájezd za uměním do Vídně na výstavy do významných galerií. Cílem byly výstavy kolumbijského malíře a sochaře Fernanda Botera v  Bank Austria Kunsforum a retrospektivní výstava belgického surrealistického malíře Reného Magritta v galerijním komplexu Albertina. Tyto výstavy byly unikátní a neopakovatelné – kulturní zážitek sezóny na pozadí adventní Vídně.

Na Kokořínsko s párou 2011Následující den, v neděli 4. prosince se konal Adventní koncert v obci Kluky. Zahájila jej paní starostka obce Mgr. Zdeňka Semiánová, jež koncert iniciovala. Naši studenti zde předvedli vynikající umělecké výkony s osobním vkladem a před plným sálem. Poděkování patří všem organizátorkám.

V pondělí 5. prosince byla slavnostně a za přítomnosti starosty města Mělníka MVDr. Ctirada Mikeše zahájena XXII. Vánoční výstava výtvarných prací v prostorách mělnické radnice. V rámci vernisáže vystoupili i studenti hudebního oboru. Divácká kulisa byla také úctyhodná.

V úterý 6. prosince se konal Adventní koncert v Domově seniorů Mšeno. Koncert připravila Mgr. Veronika Skopcová. V jeho rámci se představili studenti naší školy v širokém nástrojovém a věkovém spektru. Reakce publika byla více než vřelá. Těšíme se na další pravidelné setkání se seniory a zaměstnanci Domova.

Ve středu 7. prosince proběhl v koncertním sále ZUŠ Mšeno interní večer studentů ze třídy Dr. Josefa Šebesty pod názvem Vánoce s písničkou. Další interní večery se konaly takto: 12. prosince – pobočka Byšice se slavnostním zahájením vernisáže Vánoční výstavy, 14. prosince interní večer Mgr. Veroniky Skopcové, 15. prosince interní večer Bc. A. Pavla Šebesty a 16. prosince interní večer Karla Horňáka.

V sobotu 10. prosince se na pozvání starostky Byšic Mgr. Jany Polákové konal Adventní koncert našich studentů na zámku v Liblicích od 15 hodin. Krásný barokní sál a koncertní křídlo Petrof umocnily svědomité výkony všech mladých interpretů z Byšic a okolí.

Výtvarný obor ZUŠ Mšeno se také účastní reprezentativní výstavy v prostorách nové Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře na téma Mezi nebem a zemí. Vernisáž výstavy proběhla 15. prosince a přímo navázala na koncert v chrámu sv. Barbory.
Produkce pěveckých sólistek
Vrcholem prosincových aktivit naší školy je Vánoční koncert, který se uskuteční ve středu 21. prosince od 18 hodin ve společenském sále mšenské radnice. V průběhu koncertu se představí soubor zobcových fléten, školní kapela Sedmikrásky a sólisté, kteří v průběhu interních koncertů potvrdili svoji vynikající uměleckou úroveň. Na tento koncert vážené obyvatele města Mšena i jeho okolí srdečně zveme! 

Mgr. Čeněk Hlavatý, ředitel školy, Ph.Dr. Josef Šebesta Ph.D., vedoucí hudebního oboru