Ničil a kradl
Neznámý pachatel během měsíce srpna 2011 pořezal v katastru obce Střezivojice na jedné z parcel 127 kusů vzrostlých stromů, které se nacházely na ploše o velikosti 4,57 ha. Tyto následně odvezl. Dále v období od konce srpna do začátku září letošního roku u osady Vlkov na Mšensku pořezal 2 kusy vzrostlých smrků na jedné z místních parcel. Tyto stromy pachatel na místě rozřezal na jednotlivé kusy o délce jednoho metru a nechal je na místě. Svého jednání nezanechal, ba naopak. Pořezal další borovici i smrk a tyto opět rozřezal. Všechny tyto stromy se nacházejí ve III. zóně ochrany CHKO Kokořínska a v evropsky významné lokalitě Kokořínsko.  Pachatel tedy svým jednáním úmyslně poškodil životní prostředí a zničil i ráz okolní krajiny. Škoda ve výši přesahující 100 tis. Kč vznikla státní společnosti spravující lesy.

Uvedený případ začali šetřit policisté z obvodního oddělení ve Mšeně, ale pro jeho povahu si věc nakonec převzali jejich kolegové ze služby kriminální policie a vyšetřování, oddělení hospodářské kriminality. V uplynulých dnech byl k případu vypátrán pachatel. Jednalo se o dvaadvacetiletého muže z Mělnicka, který si od policejního komisaře dne 25. října 2011 převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestné činy krádeže a poškození a ohrožení životního prostředí. Za tyto skutky mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Trestní stíhání je nadále vedeno na svobodě.

Zajištěné stopy dovedly policisty až k pachateli
Neznámý pachatel odcizil v polovině srpna letošního roku v obci Chorušice osobní motorové vozidlo Škoda Fabia, čímž způsobil jeho majiteli škodu ve výši cca 200 tis. Kč. Případ vyšetřovali od počátku policisté z obvodního oddělení Policie ČR Mšeno. Odcizené vozidlo bylo zanedlouho nalezeno havarované u obce Choroušky. Pachatel však z místa uprchl. Automobil byl navrácen svému majiteli, který následně po jeho opravě upřesnil výši vzniklé škody, která dosáhla částky zhruba 96 tis. Kč. Při ohledání nalezeného vozu policisté zajistili stopy, které je následně dovedly až k jednadvacetiletému muži z Mělnicka, který má krádež vozu na svědomí. Dne 3. listopadu 2011 předali policisté muži sdělení podezření z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a poškození cizí věci, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.