Poprázdninový voleZ bojů pod vysokou sítíjbalový turnaj
V sobotu 10. září se konal na kurtech za sokolovnou další ročník poprázdninového volejbalového turnaje, na který se sjelo čtrnáct družstev. Za pěkného počasí se sehrálo několik zajímavých zápasů, z nichž vyšlo vítězně družstvo Příšerek. Na druhém místě skončil tradiční účastník a vítěz červnového turnaje, tým z Desné, bronzovou příčku obsadil Spořilova.

Plavba po Vltavě
V sobotu17. září účastníci zálesáckého závodu zdatnosti (Marie Machová, Matěj Mach a Jacob Najman ) spolu s ostatními „zálesáky“ vypluli lodí po Vltavě. Tato akce byla odměnou za jejich reprezentaci a krásné umístění v celostátním finále tohoto závodu.
Sletová štafeta
Sletová štafeta
V neděli 25. září se konala jedna z předsletových sokolských akcí s názvem Sletová štafeta. V průběhu celého víkendu byly z jednotlivých žup celé republiky vysílány sletové štafety. Jejich cílem bylo předat poselství a zdravici do Tyršova domu v Praze.

Zástupci naší jednoty absolvovali etapu na kolech. Ke mšenské výpravě se připojil zástupce lobečského Sokola se svým poselstvím. Start etapy byl v Karlově ulici ve Mšeně, kde za přítomnosti přihlížejících diváků převzala starostka Sokola štafetový kolík, který pro tuto příležitost speciálně vyrobil pan Rudolf Říha. Desetičlennou výpravu čekala na trase jedna zastávka, a to v TJ Sokol Nebužely, kde jsme převzali i jejich zdravici a dopravili ji na Mělník, kde naše štafeta končila. Mělničtí sokolové nás uvítali v krojích a s koláči a my jsme předali poselství na cestu do Prahy, kde oslavy vyvrcholily slavnostním večerem.

Nohejbalový turnaj
Memoriál Václava Mokrého
V den státního svátku na svátek Václava jsme uspořádali již třetí ročník nohejbalového turnaje s názvem Memoriál Václava Mokrého. Tohoto klání se zúčastnilo třináct trojic hráčů. Vítězem se stali nováčkové turnaje z Dolních Beřkovic, kteří v průběhu celého turnaje neokusili hořkost porážky. Na druhém místě skončili hráči ze Střem a třetí příčku obsadila trojice hasičů z Mělníka, v boji o bronz porazili nejlepší mšenské mužstvo Mansfelďáků. Celý turnaj provázelo proti loňsku pěkné slunečné počasí. Vítězové si odvezli putovní pohár a tři nejlepší převzali medaile, diplomy a věcné ceny. Ceny do turnaje věnovali organizátoři z TJ Sokol Mšeno a syn pana Mokrého Václav, který se také zúčastnil slavnostního předávání. Touto cestou děkujeme panu Davidu Živnému za zapůjčení kurtu na tento i volejbalový turnaj.


Běh DebříBěh Debří
Ani další státní svátek mšenští sokolové nezaháleli a 28. října se společně s vytrvalostními běžci sešli na VIII.ročníku Běhu Debří. V tomto závodě dospělí svým počtem překonali počet dětských závodníků. Jsme rádi, že se k nám sjíždějí běžci z různých koutů naší republiky, např. z Jilemnice, Sokolova, Prahy aj. Avšak trochu nás mrzí, že se místních závodů neúčastní více domácích sportovců především z řad dětí a mládeže.

Letošního ročníku se zúčastnilo 48 běžců, z toho 17 dětí. Nejstarším vytrvalcem byl třiasedmdesátiletý Josef Hlusička ze Sokolova, který uběhl stejně jako ostatní muži 5,4 km. Nejmladším běžcem byl Míša Kolumpek, kterému je 2,5 roku a na trase cca 400 m ho doprovázela jeho maminka. Překvapivým vítězem hlavní mužské kategorie se stal teprve sedmnáctiletý Lukáš Pomezný, jenž překonal několikanásobného vítěze Michala Michálka z Mělníka. Z místních borců na stupních vítězů stanuli Pavel Mráček st. (2. místo v kategorii V2) a Dana Jizbová-Kroupová (3.místo v kategorii V1). V kategorii dorostenek si zlato odnesla Karolína Dlouhá. Další výsledky a foto na www.sokolmseno.cz

Příprava na zimní volejbalovou liguZimní volejbalová liga zahájena
Sokolské volejbalové družstvo úspěšně zahájilo okresní zimní volejbalovou ligu svým vítězstvím na prvním turnaji v Neratovicích, kde zdolalo šest soupeřů. V této soutěži jsme zapojeni již po několik ročníků a vždy jsme obsadili první nebo druhé místo. Jak dopadneme v letošním ročníku, se dozvíme až po čtvrtém turnaji, který se uskuteční na konci února.

Filmový festival zimních sportů
Filmovým festivalem zimních sportů konaným 12.listopadu v mšenské sokolovně jsme navázali na jarní festival s názvem Expediční kamera. Festival zimních sportů je čtyřhodinové pásmo špičkových filmů, úspěšných na mezinárodních filmových festivalech. Sníh, led a adrenalin. Extrémní lyžování, zimní horolezecké výstupy, snowboarding, skialpinismus, snowkiting, snowkajaky a další.

V průběhu odpoledne proběhla i zajímavá beseda s lezcem Honzou Bloudkem, který se svým kolegou letos vylezl několik stěn v Yosemitském národním parku a v Nevadě v USA.

V závěru večera bylo vystoupení hudebního tria LOS RUMBEROS, které svými jazzovými skladbami v afro-kubánském rytmu potěšilo přítomné posluchače. Mrzí nás, že této zajímavé akce se zúčastnilo málo návštěvníků, ačkoliv slýcháme, že je zde málo kultury (akcí). Ten, kdo na filmový festival zavítal, nelitoval sobotního odpoledne a večera příjemně stráveného v mšenské sokolovně. Další akci tohoto typu plánujeme na 4. února 2012 a doufáme ve větší účast občanů ze Mšena a okolí.

Dana Dlouhá, Radka Nečasová, Hanka Nečasová

Mikulášská nadílka
Zveme Vás na tradiční mikulášskou nadílku, která se bude konat 4. prosince 2011 od 17 h v místní sokolovně. Příjem balíčků bude od 16,30 h v šatně v přízemí.