Mšenská motocyklová soutěžTento rok již tradičně pořádal Enduro klub Mšeno Mezinárodní mistrovství a přebor ČR v enduru. Letošní počasí nám po loňsku ukázalo tu vlídnější tvář. Proto byl závod pro pořadatele i závodníky jednodušší, jak s přípravou, tak i následným úklidem. Trať byla oproti loňsku kratší a méně náročnější. Závodů se zúčastnilo 15 jezdců.

5. 11. 2011 jsme na Ádovce uspořádali „Poslední tankování“ – rozloučení s motocyklovou sezónou, které jsme proti minulým ročníkům uspořádali pouze pro jezdce ze Mšena a blízkého okolí. 15 jezdců muselo absolvovat 3 kola (asi 10 km), střelbu na cíl a hod klikovkou do dálky. Na prvním místě se umístil Jiří Weinlich, na druhém František Mučka mladší a na třetím Adolf Živný starší.
Na jedné z kontrol
Letošní úspěchy dosažené mšenskými jezdci – Sváťa Bouček: 4. místo v MM ČR v enduru, 4. místo v MM ČR v crosscountry; Jan Kašpárek: 1. místo Přebor ČR v enduru E2, 3. místo Přebor ČP crosscountry; František Mučka: 4. místo v Přeboru ČR crosscountry; Jakub Novotný: 6. místo ve Středočeském cupu motocross; Lukáš Novotný: 1. místo ve Středočeském cupu motocross; Jaroslav Vaněk: 3. místo v Přeboru ČR crosscountry, 4. místo v Přeboru ČR enduro; Adolf Živný ml.: 3. místo v Přeboru ČR crosscountry.

Tímto bych chtěla jménem Enduro klubu Mšeno poděkovat především MěÚ Mšeno, Zemědělské společnosti Stránka, Zemědělskému sdružení Skalsko,Sladovně Mšeno, OÚ Lobeč, Skalsko,Vrátno, Kluky, Katusice, Nosálov, Březovice, Kadlín, Chorušice, všem vlastníkům pozemků, lesů a cest a hlavně všem těm, kteří si najdou volný čas a věnují ho na pomoc při pořádání závodů a akci pořádaných EK Mšeno.

Květa Živná