Objasněná krádež
Osmadvacetiletý muž z Mělnicka oznámil v lednu letošního roku na místním obvodním oddělení ve Mšeně, že mu neznámý pachatel odcizil elektrickou strunovou sekačku. Policisté na místě činu zjistili, že pachatel vnikl do zděné kolny u jedné z bytovek v obci Chorušice, odkud si následně odnesl strunovou sekačku zn. OLEO-MAC. Poškozený si škodu vyčíslil na částku cca 4,5 tis. Kč. Vzhledem k výši škody a způsobu odcizení věc policisté zaevidovali jako přestupek proti majetku a ve věci nadále prošetřovali.

V uplynulých dnech se policistům podařilo objasnit tento případ. Na základě své dobré místní znalosti, spolupráci s občany a důkladným šetřením zjistili, že se krádeže dopustil třiadvacetiletý muž z Mělnicka. Tento muž již v minulosti byl za obdobný majetkový čin potrestán. Poslední jeho prohřešek nabyl právní moci koncem listopadu roku 2011 a muži byl uložen podmíněný trest s dohledem ve zkušební době do konce května roku 2013. Vzhledem k tomu byl případ policisty překvalifikován na trestný čin krádeže, hrozí nyní recidivistovi trest odnětí svobody až na tři roky. Vyšetřován je na svobodě.

Vulgární SMS zprávy a nebezpečné vyhrožování
Osmadvacetiletý muž z Mělnicka, v době od začátku dubna do konce července letošního roku, zasílal výhrůžné SMS zprávy své jednadvacetileté bývalé přítelkyni a jejímu současnému partnerovi. Zprávy obsahovaly vulgární výrazy a hrozby újmou na zdraví. Nezůstalo jen u zpráv, během uvedené doby muž v několika případech, na veřejných místech na Mělníku poškozené osobně kontaktoval a přitom jim ústně vyhrožoval újmou na zdraví a zabitím. Svým jednáním u nich vyvolal důvodnou obavu o zdraví a život. Koncem minulého týdne policisté z obvodního oddělení Policie ČR Mšeno muži sdělili podezření z trestných činů nebezpečné vyhrožování a nebezpečné pronásledování, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok. Trestní řízení je vedeno na svobodě.

Vloupání do stavebních buněk objasněno
V době od začátku července do začátku srpna letošního roku, neznámý pachatel poškodil kovovou branku u vstupních vrat oploceného pozemku v katastru obce Šemánovice a vnikl dovnitř. Na zahradě se nacházely tři postavené stavební buňky. U těchto pachatel poškodil zámek na jejich vstupních dveřích, prohledal je a odcizil z nich věci, převážně nářadí a drobnější stavební materiál. Pachatel ještě při odchodu stačil poškodit pletivo v oplocení pozemku, do kterého vytvořil větší otvor. Škoda, kterou za sebou zanechal, se vyšplhala až na částku cca 14 tis. Kč.

Policisté z obvodního oddělení ve Mšeně případ začali prošetřovat jako podezření z trestných činů poškození cizí věci, krádeže a porušování domovní svobody. Ve spolupráci s kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Mělník bylo dne 11. srpna 2011 zjištěno, že uvedeného skutku se dopustil čtyřiatřicetiletý muž z Mělnicka. Ještě téhož dne si z rukou policistů převzal sdělení podezření z výše uvedených trestných činů, za které mu lze uložit trest odnětí svobody podle zákona až na tři léta. V současné době je vyšetřován na svobodě.