Výlet do LobčeV úterý 21. 6. se druháčci ze Mšena vydali na dobrodružný výlet. Vyjeli jsme odpoledne vlakem do Vrátna a pak jsme šli do Lobče. S radostí jsme přijali pozvání od paní Zuzany Pavlík-Šimonkové na přespání na zámku.

Hned na nádraží na nás čekala tajemná truhla, ve které byl plánek a prosba rytíře a princezny o vysvobození. A tak jsme se pustili do práce. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a soutěžili mezi sebou. Běhali jsme v parku po číslech, předháněli se s míčem na napnutém prostěradle. Také jsme sbírali víčka v trávě a lepili je tavnou pistolí do dvou dlouhých hadů. Nejtěžší ale bylo předávání si mokrého mýdla, to nás opravdu potrápilo. Za každý splněný úkol jsme získali část textu – zaklínadla a vlepili ho do plánku. Čas nám zbyl i na hry s míčem na hřišti. Po všech soutěžích nám pořádně vyhládlo. Naštěstí přispěchali na pomoc další dospěláci, kteří pomohli s rozděláním ohně a napichováním buřtů a ve chvilce jsme měli upečenou večeři. Největší gurmáni si opekli ještě i chleba.

Výlet do LobčeNajednou se začalo stmívat, plánek byl dolepený, žaludky plné, nejvyšší čas na osvobozující zaříkadlo. Třikrát jsme před vykotlaným stromem odříkali kouzelné zaříkadlo a najednou ze stromu vystoupil rytíř s princeznou. V ruce měli velikou truhlu plnou sladkostí jako odměnu za vysvobození. Pak už nás čekala jenom stezka odvahy po svíčkách v parku a cesta do zámku. Tam jsme si připadali jako rytíři a princezny z kouzelného stromu. Vlezli jsme do připravených postýlek a ve chvilce usnuli.

Druhý den jsme dostali výbornou snídani – koblihy a rohlíky s máslem a se sýrem a vyrazili jsme na šikovanou po Lobči. Po splnění všech úkolů jsme si doběhli pro batůžky a pochodovali do Vrátna na vlak. Tentokrát jsme i trochu zmokli, ale pláštěnky nás ochránily. Domů jsme dojeli unavení, ale spokojení.

Velké poděkování patří paní Z. Pavlík – Šimonkové nejen za sponzorování celé akce, ale i za pomoc při soutěžích. Děkujeme i rodičům z Lobče, kteří nám pomáhali, a paní Miřátské za sladkosti pro děti.

Jaroslava Matúšková