Časem zpět o sto letČasem zpět o sto letČasem zpět o sto letČasem zpět o sto let

Na druhé vycházce po Cinibulkových stopách

Vrátil se čas opravdu o sto let zpátky? Natáčí se tady nějaký historický film nebo se snad všichni dočista zbláznili? Možná i takové otázky si pokládali lidé, kteří v neděli 17. července potkali před mšenskou radnicí partu nadšenců navlečených do oděvů, které navozovaly atmosféru ze začátku minulého století.

Odpověď na první z otázek by byla jasná – čas se opravdu vrátil o století zpátky. Právě třetí červencová neděle totiž patřila v pořadí druhé vycházce nazvané Po stopách Cinibulkových, tentokrát s podtitulem „Časem zpět o sto let“. Na bezmála deset kilometrů dlouhý špacír se vydalo téměř čtyřicet lidí, z nichž třetina vyrazila v dobovém oblečení a s dobovými doplňky. Ještě před vycházkou ale nejprve všichni navštívili výstavu starých fotografií Černobílé Mšeno, která byla otevřena poslední den.
Časem zpět o sto letČasem zpět o sto letČasem zpět o sto let
Druhá vycházka ze série turistických výšlapů, které mšenský okrašlovací spolek věnoval památce nadšeného turisty a propagátora Kokořínska Josefa Bedřicha Cinibulka, vedla lesoparkem Debř a pokračovala Pivovarskou cestou až do Ráje. Tam byla první ze dvou „osvěžovacích“ zastávek. Druhá následovala po výšlapu „Vína“ a Rájského kopce v hospůdce na Romanově, odkud se účastníci pozvolna rozcházeli.

Všem příznivcům našich akcí děkuje a na další z výšlapů se těší

Jiří Říha