Letní koncert ZUŠ MšenoMilí Mšeňané, mohlo by se zdáti, že s příchodem léta a s otevřením koupališť, hradů a zámků, jahodových plantáží a dalších lákadel se oslabí síly uměleckého vzdělávání. Posuďte nyní, jak si s uvedenými nástrahami poradil hudební obor ZUŠ Mšeno.

25. května se uskutečnil první z řady interních koncertů, tentokrát všichni žáci ze třídy paní učitelky Veroniky Skopcové. 6. června se konal interní koncert našich studentů z pobočky v Byšicích, a 9. června potom koncert přípravného oddělení ve Mšeně, tedy studentů ve věku od 6 do 8 let. 14. června proběhl interní koncert zbylých studentů, převážně však ze třídy sólového zpěvu. Celkem v rámci všech čtyř koncertů vystoupilo téměř 60 studentů ZUŠ Mšeno. Z nich vybrala umělecká rada školy nejkvalitnější výkony do programu Letního koncertu, jenž se uskutečnil v sobotu 18. června ve společenském sále radnice ve Mšeně. Tímto koncertem představila naše škola veřejnosti své výsledky za školní rok 2010–2011.

V sobotu 25. června jelo 25 studentů na baletní představení Sergeje Prokofjeva Popelka do Národního divadla v Praze. Vstupenku jim nabídla naše škola zdarma, jako vděk za skvělou reprezentaci. Již následující den se uskutečnil koncert na hradě Houska. Pokud se někdo z vás nemohl koncertu na radnici účastnit, mohl kulturní manko pokrýt návštěvou koncertu na Housce a navíc se potěšit nádhernými krajinnými scenériemi. Posledním předprázdninovým veřejným vystoupením hudebního oboru ZUŠ Mšeno se stala hudební akademie v Byšicích.

Tím však naše aktivity nekončí. 20. srpna proběhne na koupališti ve Mšeně Folklórní festival, jehož se účastní dudácká kapela, cimbálová muzika, dětský folklórní soubor, plzeňský harmonikový soubor, a také naši studenti. Hudebním vrcholem prázdninového času budou oslavy 100 let od vzniku Obce baráčníků ve Mšeně, v sobotu 27. srpna. Studenti hudebního oboru ZUŠ Mšeno stejně jako pěvecký sbor Intermezzo jsou hlavními hudebními protagonisty těchto oslav.

PhDr. Josef Šebesta, PhD., vedoucí hudebního oboru