Policisté si s osádkou vozidla poradili
Dne 30. května 2011 v nočních hodinách prováděla hlídka z obvodního oddělení ve Mšeně dohled nad BESIP. V katastru obce Vysoká Libeň policisté zastavili osobní motorové vozidlo Citroen, v němž se nacházel muž jako řidič a žena spolujezdkyně. Ihned po zastavení vozidla se řidič dal na útěk do přilehlého pole, kde ho však oba policisté dostihli a zadrželi. Jeho spolujezdkyně však přítomným policistům začala vyhrožovat fyzickou újmou, pokud je oba nepustí. Při tomto v ruce třímala ostrý předmět, kterým, jak později policisté zjistili, poškodila všechny čtyři pneumatiky u stojícího služebního vozidla PČR. Hlídka ženu několikrát vyzvala, aby upustila od svého jednání, což žena po chvíli udělala. Na místo se dostavila další hlídky policistů z obvodního oddělení Mělník, kteří oba jmenované a zadržené předvedli na místní služebnu. Jejich vozidlo bylo zajištěno.

Policisté lustracemi v evidencích PČR na služebně zjistili, že řidič, který se dal na útěk, je osmatřicetiletý muž z Mladoboleslavska a má v současné době vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu tří let, s platností od začátku řijna roku 2009. Dále bylo zjištěno, že  je vyhlášen v celostátním pátrání, kdy  státní zastupitelství v Mladé Boleslavi vydalo na muže příkaz k zatčení pro podezření z trestného činu poškození cizích práv a vykázání. Policisté proto výtečníkovi sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úřadního rozhodnutí a vykázání, za který mu nyní ještě hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Poté si muže převzali policisté z z obvodního oddělení Bělá pod Bezdězem k provedení dalších úkonů v trestním řízení.

Devětačtyřicetiletá žena, taktéž z Mladoboleslavska, která se snažila útočit na policisty, byla umístěna do policejní cely se souhlasem státního zástupce a od kriminalistů z oddělení obecné kriminality Územního odboru PČR Mělník, si převzala usnesení o zahájení trestního stíhání pro podezření z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za který lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na pět let. Žena byla dne 31. května 2011 v odpoledních hodinách se souladem OSZ propuštěna ze zadržení a její šetření je vedeno nadále na svobodě.