Občanské sdružení Studio Eko-Logika, pod záštitou starosty města Mělník MVDr. Ctirada Mikeše, připravuje od dubna letošního roku pravidelné MĚLNICKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY. Touto formou chceme oslovit ke spolupráci na prvním ročníku farmářských trhů pořádaných ve městě Mělníku.

Po mnoha letech obnovujeme tradici trhů, v samém historickém centru města Mělníka na Náměstí Míru. Naším cílem je zprostředkovat občanům Mělníka a jeho okolí pravidelné trhy, zaměřené na nákupy od prvovýrobců čerstvých a kvalitních potravin, pěstitelů, chovatelů, řemeslníků a zahradnických výrobců. Preferujeme lokální prodejce, kteří mohou prodejem svého zboží získat nedocenitelnou klientelu a tím zlepšit svou soběstačnost.

Rádi bychom vás tímto požádali o spolupráci při pořádání Mělnických farmářských trhů. Pokud máte co nabídnout ze své produkce nebo znáte někoho ze svých blízkých, budeme vám vděčni za nabídku pravidelného prodávání na těchto trzích. Je možné zúčastnit se prodeje pouze v určitých termínech – s ohledem na období produkce. Napište nám nebo zavolejte, rádi Vás navštívíme a dohodneme veškeré podrobnosti osobně.

S pozdravem a přáním dobré sezóny Vás srdečně zdraví Ondřej Muška, předseda občanského sdružení Studio Eko-Logika, organizátor Mělnických farmářských trhů. Kontakt: e-mail: farmarsketrhy@studioekologika.cz, tel. 602 288 900.

Informace pro prodejce
Prodávat můžete z vlastních stánků, stolů, bedýnek nebo chladicích automobilů. Jsme schopni zajistit rozkládací stoly (rozměry: délka 200 cm, šířka 50cm, výška 76cm). Na prodejní místo je možné přivést elektrický proud. V případě nepřízně počasí můžeme prodejní místa přemístit z otevřeného prostranství do podloubí.

Ceny za prodejní místo
150 Kč/trh firmy, živnostníci, 100 Kč/trh prodej řemeslných výrobků a přebytků ze zahrady, 50 Kč/trh neziskové organizace, 20 Kč/trh pronájem stolu. Propagaci trhů budeme zajiš‘tovat ve spolupráci s místními peridiokami (Mělnická radnice, Týdeník Mělnicko), na plakátech, transparentech a v MHD.

Termíny trhů
23. 4., 7. 5., 21. 5., 4. 6., 18. 6., 2. 7., 16. 7., 30. 7., 13. 8., 27. 8., 10. 9., 24. 9., 8. 10., a 22. 10. 2011. Místo a čas konání: Mělník, Náměstí Míru 8 – 12 hodin.