Za sněhem do Českého ŠumburkaZa sněhem do Českého ŠumburkaZa sněhem do Českého Šumburka
Ozdravný pobyt na lyžích i snowboardu již podesáté

Před 10 lety jsme poprvé s dětmi ze ZŠ Mšeno vyrazili na lyžařský ozdravný pobyt na horách. Od té doby se stalo již tradicí trávit společně jarní prázdniny na lyžích.  Každý rok vyjíždíme do hor s více jak 30 dětmi, které nechtějí „prosedět“ jarní prázdniny např. u počítače či televize. Naopak chtějí prožít 5 dnů aktivně na svahu, ať už zdokonalováním svého lyžařského či snowboardové umění nebo zábavně při večerních soutěžích a hrách.

V letošním roce jsme se již po páté vydali do penzionu Ruzyně v Českém Šumburku. Do tohoto místa se vracíme opakovaně a rádi, nejen z důvodu kvalitního zázemí, ale především kvůli 520 m dlouhé sjezdovce, která je umístěna hned vedle penzionu. Po celých pět dnů pobytu máme celou sjezdovku jen pro sebe. Plně vyhovuje nejen již zkušeným lyžařům a snowboarďákům, ale i nám instruktorům pro výuku všech nováčků – letos 5 lyžařů + 5  snowboarďáků.
Večery zpestřily soutěže
Stejně jako v minulých letech i letos jsme pilně trénovali na svahu každý den a v závěru výcviku se všichni zúčastnili tradičního závodu ve slalomu. Nejlepší slalomové výkony byly v poslední karnevalový večer oceněny medailí, diplomem a cenou, diplom a drobnou odměnu obdrželi i ostatní závodníci. Další diplomy a odměny si děti z pobytu odvážely za různé soutěže, za bodování pokojů, za nejlepší masku apod.
Z večerního programu
Doufám, že diplomy a medaile nebyly tím jediným, co si děti v pátek odvážely z hor domů. Snad si také odvezly nevšední zážitky a pocit, že lyžování je prima (a stejně jako my se už těší na příští jarní prázdniny 20. – 24. 2. 2012).

Hana Nečasová, ZŠ Mšeno