Vážení jezdci, příznivci a fandové motocyklového sportu, majitelé terénních motocyklů,

jaro je zde a všichni se těšíme na první vyjížďku.  Bohužel jsme již obdrželi stížnosti od některých obcí, že někteří jedinci vyrazili na lesní a obecní cesty, kde ohrožují ostatní návštěvníky a působí škody na cizím majetku.

Chtěli bychom vás jako klub, který pořádá terénní motocyklové závody a sdružuje jak závodníky s licencí, tak hobby jezdce, požádat o dodržování základních pravidel. Především o to, abyste ježdění omezili na organizované závody a na tréninky po tratích, které jsou k tomuto účelu zřízeny. 

Neukáznění  jezdci, kteří si dokazují své „umění“  divokým ježděním v přírodě, působí škody na životním prostředí a  především ztěžují, až znemožňují práci těch, kteří chtějí připravit pro skutečné příznivce endura kvalitní závody, kde se můžeme všichni sportovně vyžít. Jednání s majiteli pozemků o tom, aby nám povolili přejezd při soutěži, je v takovém případě velice obtížné.

Proto vám všem nabízíme možnost začlenit se do našeho klubu a účastnit se organizovaných závodů a tréninků.

EKM Mšeno se bude v roce 2011 aktivně podílet ve spolupráci s Městským úřadem Mšeno a Policií ČR na odhalování majitelů motocyklů, kteří svým nezodpovědným chováním porušují zákony, působí škody v přírodě, a poškozují tak dobré jméno těch, kteří se chtějí věnovat terénnímu motocyklovému sportu v rámci pravidel. Děkuji Vám všem za pochopení.

Karel Dlouhý, předseda EKM Mšeno