... byť si fotbalisté si nechtějí hrát na „hogo fogo“

V sobotu 26. února jsme se sešli na tradičním sportovním plese, který pořádáme již dlouhá léta. Jsem přesvědčený, že se ples vydařil. K tanci a poslechu hrála oblíbená kapela Aquarius, která brzy dokázala zaplněný sál zvednout ze sedadel a tančilo se až do ranních hodin. Jako každý rok se nám podařilo dát dohromady pěknou tombolu. Myslím, že každý, kdo si tombolenku koupil, alespoň něco vyhrál.

Letos jsme měli s tombolou trochu problém, protože nám nemohl ze zdravotních důvodů pomoci pan Bohumil Konětopský, který měl vždy tombolu na starosti. Naštěstí nám dal všechny své kontakty, rady a zkušenosti, a i když jsme s tím trochu bojovali, podařilo se nám dát dohromady pěkné ceny. Zde bych chtěl poděkovat Jiřímu Zabilanskému, Jiřímu Brunclíkovi st., Karlu Píčovi, Ladislavu Píčovi a panu Janu Böhmovi, kteří se tentokrát o tombolu postarali. Dále bych chtěl poděkovat všem podnikatelům, členům a příznivcům, kteří nám do tomboly přispěli, velmi si toho vážíme. A v neposlední řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří jakkoliv pomáhali s organizací, přípravou, obsluhou a závěrečným úklidem.

V úvodní větě píšu „Tradiční sportovní ples“. Ano, snažíme se ples dělat tradičně. Jako poslední spolek chodíme ještě na ples zvát osobně – udržujeme si tím kontakt s našimi členy a příznivci a věříme, že je to tak správné. I když je zvaní někdy „náročné“, protože spousta z vás má o nás strach, a tak občas dostaneme něco ostřejšího na zahřátí…

Další tradicí, kterou chceme dodržet, je to, aby to byl ples, a ne taneční zábava. Proto na plakáty píšeme „Vstup ve společenském oděvu“. Nechceme si hrát na nějaké hogo fogo, ale jsou určité hranice. Posledních pár let nám službu u vstupu zajišťovala soukromá agentura, abychom nebyli nařčeni z toho, že někoho pustíme, jiného ne. Ale nebyli jsme s jejími službami úplně spokojeni, protože se nám na plese objevovali před 23. hodinou lidé velmi nevhodně oblečení.

Proto jsme se vrátili k modelu vlastních pořadatelů. A samozřejmě jsme hned byli několika jedinci, které jsme nevpustili, osočeni, na co že si hrajeme. Chci jen zdůraznit, že rifle a tenisky nejsou součástí společenského obleku! Letos jsme vpustili ještě pár jedinců, kteří měli rifle v kombinaci se sakem nebo košilí, ale bylo to naposledy. Příští rok nebude vpuštěn nikdo v nevhodném oblečení. Možná, že si zahráváme s tím, že se nám sníží počet návštěvníků, přesto to riskneme. Jak jsem již psal, jde nám hlavně o tradici. A pokud se může 95 % návštěvníků plesu obléci tak, jak se na ples sluší, věřím, že to nemůže být tak zásadní problém. Doufám, že se většina z vás na plese dobře bavila a že se příští rok opět sejdeme.

Jiří Guttenberg, předseda SK Mšeno