foto z Jinínafoto z JinínaPrvní závod v seriálu Mezinárodního mistrovství ČR a Přeboru ČR v cross country se jel o víkendu nedaleko Strakonic v obci Jinín, známé svou motokrosovou tratí. Mšeno v tomto úvodním podniku reprezentovali 4 jezdci v rozdílných kubaturách – Svatoslav Bouček v MČR ve třídě E1, v přeboru ČR: Jan Kašpárek ve třídě E2, Jaroslav Vaněk ve třídě E3 a nejmladší „matador“ 13letý Adolf Živný ve třídě do 85ccm.

Úvodní závod sezóny byl velmi náročný, bahnitý a studený. Každý den závodníci prověřovali své stroje a hlavně síly ve 110 minutách jízdy. V MČR  skončil Sváťa Bouček v sobotu v prvním závodě na 10. místě, v druhém na 11. místě, v neděli v prvním závodě skončil na 17. místě a do druhého bohužel pro zranění nenastoupil. V Přeboru ČR si Jan Kašpárek suverénně po oba dny dojel pro první místo, Jaroslav Vaněk v sobotu skončil 9. a v neděli 8. Adolf Živný po oba dny zůstal na 4. místě.

Další podnik seriálu MMČR a PČR se bude konat 9. 4. 2011 v Kamýku u Litoměřic, kde se jede jednodenní závod. Držíme palce, ať se všem závodníkům vydaří celá motocyklová sezóna.

Květa Živná

foto z Jinína