Policejní radar
Nerespektoval zákaz řízení
Pětadvacetiletý muž z Litoměřicka byl hlídkou z obvodního oddělení PČR Mšeno zastaven 21. ledna na silnici č. I/9 v katastru obce Mělník, krátce před třináctou hodinou, v okamžiku, kdy cestoval vozidlem Škoda Felicia. Kontrola prokázala, že muž má od začátku září roku 2010 platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu čtyřiadvaceti měsíců, vydaný správním orgánem. Policisté mu na služebně sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který lze podle zákona uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Nedbal na zákaz řízení
Dne 28. ledna 2011 po dvaadvacáté hodině kontrolovala hlídka policistů z oddělení ve Mšeně, v katastru obce Vysoká Libeň, na silnici I/16 motorové vozidlo Ford Transit, které řídil dvaačtyřicetiletý muž z Kladenska. Jeho následnou lustrací bylo zjištěno, že mu správními orgány byly vysloveny dva zákazy řízení motorových vozidel, a to na dobu dvanácti a dvaceti měsíců. Oba jsou v současné době platné a na jejich základě by muž neměl usednout za volant až do dubna 2012. Policisté tomuto šoférovi sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Dechová zkouška byla pozitivní
V sobotu, dne 12. února 2011, krátce po poledni, byla ve Mšeně, v ulici Jezerní zastavena a kontrolována dvacetiletá řidička z Mělnicka, která jela v osobním motorovém vozidle Škoda Fabia. Hlídka z místního obvodního oddělení PČR provedla u řidičky kontrolu dokladů, které měla v pořádku. Dále byla provedena orientační dechová zkouška, při které byla ženě naměřena hodnota 1,16 promile alkoholu v dechu. Žena po zajištění svého vozidla následovala hlídku na policejní služebnu, kde si následně převzala sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.