Krkonoše 2011Mladí fotbalisté vyrazili za zimní přípravou do Harrachova

Před zahájením jarní fotbalové sezóny vyrážejí pravidelně každý rok mladí fotbalisté z SK Mšeno dohnat kondici pro jarní část soutěže na hory. Dvakrát navštívili Vysoké Tatry na Slovensku, v roce 2010 Jeseníky, kde se toulali na běžkách po vrcholcích Pradědu. V letošním roce se na přelomu ledna a února vydalo do Krkonoš 14 žáků a 5 dorostenců pod vedením 6 trenérů fotbalového oddílu SK Mšeno.

Po loňské zkušenosti jsme hledali ubytování, kde bychom měli dispozici i halu a pokud možno umělou trávu. Volba tentokrát padla na penzion Eden v Harrachově. Odjezd byl v neděli odpoledne, návrat pak v sobotu. Harrachov nás přivítal krásným slunným počasím, které vydrželo až do čtvrtka. V pátek se počasí pokazilo, oteplilo se a sníh začal tát, večer se pak ke všemu přidal déšť. Přesto jsme poslední den vyrazili jak na lyže, tak na běžky.
Krkonoše 2011
Po příjezdu jsme se ubytovali a po večeři vyrazili do sportovní haly místní ZŠ na první trénink. Hala nám svými rozměry naprosto vyhovovala. Chyběla jen posilovna, ale s tím jsme si dokázali poradit. Posilovali jsme pomocí kruhových tréninků, pilovali jsme koordinaci a na řadu přišel samozřejmě také fotbálek.

Vzhledem k tomu, že umělá tráva byla pod ledem, využívali jsme tuto halu každý večer. Každý den jsme se rozdělili na dvě skupiny, kdy jedna vyrážela na sjezdovku a druhá na běžkařské trasy. Přestože někteří žáci stáli na lyžích poprvé, základy lyžování pod vedením J. Guttenberga  a J. Zabilanského zvládli velmi rychle. Obstojně pak pokračovali ve výuce na běžkách pod vedením M. Šestáka, M. Koloce; L. Nechyby a D. Šmejkala, kde všichni v rámci tréninku získávali potřebnou fyzičku. Navštívili i určená místa, jako přejezd do Polska, návštěvu liščího srubu na Mumlavských vodopádech nebo Ledové království pod skokanskými můstky. Přestože žáci a dorostenci si část nákladů platili, Sportovní klub dotoval toto soustředění částkou cca 25 tis. Kč.
Krkonoše 2011
S odstupem času hodnotím toto soustředění jednoznačně pozitivně, protože jsme opravdu poctivě trénovali a měli k dispozici skvělé zázemí. Ubytování bylo tentokrát skromnější, ale zase jsme byli ubytováni cca 100 m od haly a ani na sjezdovku nebylo daleko. Myslím, že kluci i holky byli spokojení a odjížděli domů s dobrým pocitem. Škoda jen, že z týmu dorostu bylo méně kluků než loni. Přestože nám bylo ve všem vyhověno, zjistili jsme, že Harrachov není ideální místo pro soustředění, když vleky a ostatní služby jsou velmi drahé. Proto se příští rok vrátíme opět do Jeseníků. Soustředění proběhlo skvěle a chtěl bych poděkovat všem účastníkům za jeho zdárný průběh.

Jiří Guttenberg