Na Základní škole ve Mšeně se téměř každý den něco děje. Tak tedy jen ve zkratce, co vše jsme prožili v listopadu a začátkem prosince.
Na návštěvě u seniorů
Naši žáci měli možnost zjistit, jak se vytváří opravdový časopis, neboť u nás na návštěvě byly redaktorky z dětského časopisu Junior. Družstva chlapců i dívek se zúčastnila základního kola florbalové ligy. Dívky ve velké konkurenci obsadily krásné 3. místo, chlapci 5. – 7. Jako jediní zástupci Mělnicka se naši chlapci zúčastnili futsalové ligy v Mladé Boleslavi, do dalšího kola sice nepostoupili, ale i tak slavili velký úspěch, neboť na takovém turnaji hráli poprvé.
Mikulášská nadílka
Naši žáci také soutěžili v Praze ve fyzikální soutěži O klobouk kouzelníka Pokustona, kde se umístili na 5. a 16. místě. Deváté třídy měly možnost setkat se s pamětníky padesátých let v rámci projektu Jeden svět na školách. Během celého měsíce probíhalo testování jednotlivých tříd v rámci SCIO testů. Pozadu nezůstává ani školní družina. Mimořádně se vyvedla sobotní vycházka do Lobče, spojená s divadélkem a také noční přespání ve škole. A samozřejmě začátkem prosince do tříd zavítal Mikuláš, čerti a andělé, aby dětem předali malé dárečky, případně některé vyzpovídali kvůli jejich chování…
Mikulášská nadílka
Pokud chcete více a podrobněji vědět, co se u nás ve škole děje a dít bude, podívejte se na naše webové stránky www.zsmseno.cz. Díky jim nás totiž do svého natáčení vybrala i Česká televize. Naši žáci budou v programu Hřiště 7, které je vysíláno v neděli po ránu. A protože se blíží konec roku – my všichni ze školy Vám přejeme do nového roku hlavně zdraví a pohodu.

Poděkování sponzorům školy
Blíží se konec kalendářního roku a já bych touto cestou chtěla poděkovat všem, kteří naší krásné mšenské škole pomáhají ať již finančními dary, nebo dary věcnými. Jsme vděčni za jakoukoliv pomoc, kterou vždy využíváme ve prospěch našich žáků. A proto ještě jednou velký dík a do nového roku přeji všem zdraví, klid a pohodu.

Mgr. Jiřina Trunková, ředitelka školy