Ve zdravém těle zdravý duchVe středu 15. 9. proběhl na naší škole celoškolní projekt „Ve zdravém těle zdravý duch“ spolufinancovaný Humanitárním fondem Středočeského kraje. Projekt navazuje na loňský celotýdenní s názvem „Zdraví v našich rukách.“

Letos se ale žáci rozdělili jiným způsobem. První až pátá třída soutěžila ve sportovních disciplínách – skok, sprint, vytrvalostní běh a hod. Bohužel nám nepřálo počasí, takže soutěžit se sice začalo na hřišti za školou, ale po desáté hodině jsme se museli kvůli dešti přesunout do školy. Žáci sedmého ročníku pomáhali na jednotlivých stanovištích, a aby se nikdo nenudil, připravili i několik nesoutěžních oddychových disciplín, např. skok v pytli, namotávání cukrátek na tyč, apod.

Svůj vlastní projekt plnili šesťáci. Osmý a deváté ročníky besedovali s MUDr. J. Němečkem na téma Péče o dítě a se sexuoložkou na téma Nechtěné početí, porod, antikoncepce.

Jsme rádi, že si s námi zasportovaly i děti ze základních škol v okolí – z Nebužel, Mělnického Vtelna a ze Řepína. Věříme, že se spolu opět setkáme i na jaře příštího roku a své síly děti změří již na novém hřišti.

(jt)

Ve zdravém těle zdravý duchVe zdravém těle zdravý duchVe zdravém těle zdravý duch