Beletrie

Orhan Pamuk: Bílá pevnost – historicko-filosofický román se odehrává v barvitém světě osmanského Istanbulu za vlády sultána Mehmeda IV. na konci 17. století. Vypráví alegorický příběh o zvláštním vztahu benátského zajatce a jeho pána, istanbulského hodži, kteří jsou si k nerozeznání podobní. Vedle neotřelého zachycení života v mnohonárodnostní osmanské metropoli se román zamýšlí nad hranicemi poznání cizí kultury, vztahem mezi Evropou a Tureckem a stabilitou lidské identity.
Ildefonso Falcones: Katedrála moře-úspěšný historický román s bohatě rozvinutým dějem a pestrou plejádou osob je zasazen do Barcelony 14.stol, vzdává hold lidem, kteří se rozhodli na mořském břehu vybudovat největší mariánský chrám na světě, inspirací Falconesovi byla katedrála Santa Maria del Mar.
Tennessee Williams: Sladké ptáče mládí-knižní zpracování divadelní hry významného amerického dramatika.
Petra Hůlová: Strážci občanského dobra-hlavní postava šestého románu P.Hůlové vnímá předlistopadový svět jako sice nedokonalý, ale nejlepší ze všech možných světů, zatímco proměnu po listopadu 1989 vnímá jako dobu plnou tolika omylů, že cítí potřebu aktivně a třeba i násilím vnutit ostatním svou představu o společenském dobru. Román je temnou groteskou, vytváří přesvědčivý obraz úplného zmatení jazyků bez možnosti dorozumění mezi lidmi.
Tessa de Loo: Postel na nebesích – netradičním způsobem vyprávěná rodinná historie postupně odhaluje jednotlivé střípky bizarního příběhu, byl by to jen banální milostný příběh, kdyby Katy a Stefan, záhy nezjistili, že je k sobě váže mnohem více, než jejich milostné vzplanutí

Romány pro ženy
Barbara Cartlandová: Cestou ke štěstí; Barbara Cartlandová: Útěk oblohou; Hedwiga Courths – Mahlerová: Sestřenice Bettina; Freya North: Proměna; Francois Ceresa: Raněná hraběnka; Irena Brandejsová: Zázraky osudu; Irena Fuchsová: Když mě divadlo svléklo do naha; Renata Šindelářová: Vzájemné prolínání.

Detektivky, napětí, dobrodružství
Helmut Nowak: Bojoval jsem u Berlína; Suso de Toro:Když se tahá revolver; Jana Abrahamová: Tajemství divadla Molliére; Jack London: Michal, bratr Jerryho.

Literatura pro děti a mládež
Pro nejmenší: Rev.W.Awdry: O mašince Tomášovi, díl 9. – 12.; André Maurois: Země tisíce rozmarů; Astrid Lindgrenová: Já chci taky do školy; Astrid Lindgrenová: Petr a Petra; Zuzana Kovaříková: Za zvířátky do lesa; Ivona Březinová: Teta to plete;  Josef Kolář: Z deníku kocoura Modroočka.

Pro větší čtenáře: Petra Vaisová: Chatrč z kostí; Thomas Brezina: Když zavyje pes ze záhrobí.