Poslední koupání 2010Poslední koupání ukončilo letošní sezonu

Tradiční mšenskou akci Poslední koupání navštívilo přes sto lidí. Netáhla je voda, ale rocková muzika, do vody se však nikdo neodvážil. Teplota patnáct stupňů na informační tabulce žádného plavce nezlákala. Přesto nebyl přírodní areál koupaliště prázdný. Letošní ročník tradiční akce, kterou pořádá mšenská radnice, se totiž odehrával právě ve znamení rocku. Čtyři hodiny po poledni, kdy se brány městských lázní otevřely, dorazila ale jen hrstka návštěvníků. „Účast je letos opravdu slabá, lidi odradilo počasí,“ řekl hodinu po zahájení akce místostarosta města Václav Novák.

Hudebníci z jablonecké Mandragory to ale rozjeli i přes podstatně menší publikum, než na které jsou při svých vystoupeních zvyklí, na plné pecky. Při skladbě Bude tu horko už kapele aplaudovaly čtyři desítky návštěvníků, které k improvizovanému podiu pod plátěným stanem přilákaly melodie severočeských muzikantů.

Chvíli po osmnácté hodině už své elektrické kytary dolaďovala kladensko–slánská formace Druhá štace. Ta ze svého repertoáru jako první vytáhla předělávku od Joe Cockera. Přes stovku návštěvníků, kteří nakonec na plovárnu dorazili, bavili až do dvacáté hodiny, kdy je na place vystřídali muzikanti z kapely Globus band. Trávník před podiem se po setmění proměnil doslova v taneční parket, kde se zpívalo a skotačilo na známé hity jako například Schelingerovy Jahody mražený nebo Svařák od Harleje. A to až do půlnoci.

Jiří Říha, Mělnický deník

Poslední koupání 2010Poslední koupání 2010Poslední koupání 2010