Policejní akce na Mšensku
Dne 13. srpna 2010, v odpoledních a večerních hodinách, se uskutečnila na Mšensku a Kokořínsku preventivně bezpečnostní akce zaměřená především na silniční provoz. Dvanáct policistů z obvodního oddělení Policie ČR Mšeno, během tohoto opatření zkontrolovalo 104 motorových vozidel. Řidiči se dopustili devatenácti přestupků, z čehož osmnáct vyřešili policisté na místě uložením blokových pokut v celkové výši 10.500 Kč. U dvou řidičů bylo zjištěno, že před jízdou požili alkoholické nápoje. Orientační dechová zkouška naměřila v prvním případě pod jedno promile alkoholu v dechu. Tento případ byl postoupen správnímu orgánu k dalšímu projednání. U dalšího hříšníka dechová zkouška naměřila více jak jedno promile alkoholu v dechu.  Tomuto řidiči bylo následně sděleno podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. V rámci opatření policisté dále kontrolovali na silnici I/16, v katastru obce Vysoká Libeň, motorové vozidlo Ford Transit, které řídil devětatřicetiletý muž z Liberecka. V jeho případě bylo zjištěno, že usedl za volant i přesto, že mu byl soudem uložen zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvou let, s nabytím právní moci v červnu 2009. Policisté muži následně sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který lze uložit trest odnětí svobody až na tři léta.
Výsledky této akce prokázaly, že dohled a kontrola nad silničním provozem mají smysl i v rekreačních oblastech, kam lidé odjíždějí převážně za odpočinkem. Policisté z Územního odboru Policie ČR Mělník budou i nadále pokračovat v konání podobných namátkových bezpečnostních opatření.

Opakovaně nerespektoval soudní zákaz
Hlídka policistů z obvodního oddělení Policie ČR Mšeno kontrolovala dne 16. srpna 2010, v odpoledních hodinách na silnici I/16 v katastru obce Vysoká Libeň osobní vozidlo Škoda Octavia, které řídil čtyřiadvacetiletý muž z Ústecka. V rámci kontroly policisté zjistili, že řidič usedl do vozidla i přesto, že má v současné době soudem uloženy dva platné zákazy řízení motorových vozidel a to v prvním případě na dobu třiceti měsíců, platný do prosince 2010 a druhý na dvanáct měsíců, platný do roku 2011. Muž následoval policisty na služebnu a zde mu bylo sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu lze uložit trest odnětí svobody až na tři léta.