Beletrie
Haruki Murakami : O čem mluvím, když mluvím o běhání – další román ve fondu knihovny od jednoho z nejvýznamnějších japonských autorů současnosti. Kniha memoárů zaujme tři typy fanoušků: autorovy skalní příznivce, pro které je kultovní postavou, pak hledače receptu jak se stát spisovatelem, a nakonec – jak jinak – běžce na dlouhou trať; Herta Millerová: Cestovní pas – kniha nositelky Nobelovy ceny za literaturu 2009, silný a elegický příběh plný barvitých obrazů, jež zachycují život na rumunském venkově osmdesátých let 20. století za Ceausescuovy diktatury; Emil Hakl: Pravidla směšného chování – ve třech příbězích autor píše soukromou kroniku svého dosavadního života; Gustav Meyrink: Golem – mystický román pražského německého autora, který nabízí tajemno a ponurou atmosféru staré židovské Prahy; Ivan Kraus: Kůň nežere okurkový salát; Ivan Kraus: Snídaně v poledne; Jonathan Littell: Laskavé bohyně; Vladimír Sorokin: Den opričníka; Jon Ronson: Muži, co zírají na kozy; Muriel Barbeyová: S elegancí ježka.

Romány pro ženy
Iva Hlaváčková: Osudu neutečeš – nový román oblíbené autorky; Barbara Pylor Bradfordová: Elizabeth z Havraního útesu – závěrečný díl barvité rodinné ságy, která vznikala na motivy skutečných událostí, autorka ji vytvořila jako moderní paralelu k příběhu anglických vládnoucích dynastií středověku, Plantagenetů a Tudorovců. Vyvrcholení spletité mozaiky osudů je inspirováno Alžbětou Tudorovnou, jejím životem a fascinující i provokující silou její osobnosti.

Romány pro dívky
Upíří deníky – Probuzení 1., Upíří deníky – Souboj 2.; Stephenie Meyerová: Krátký druhý život Bree Tannerové; P. C. Castová : Škola noci 4: Nezkrotná.

Dětská literatura
Vzrušující cesta časem – Vrak; Vzrušující cesta časem – Město.

Detektivky, napětí
Heinz G. Konsalik: Jantarová komnata – barvitá epická fikce, zabývající se jednou z neobjasněných záhad druhé světové války – krádeží unikátní Jantarové komnaty; Robert Graysmith: Zodiac – šokující skutečný příběh o nejbizarnějším masovém vrahovi. Oficiálně má na svědomí šest obětí. Sám Zodiac jich uváděl třicet sedm. Celkový počet usmrcených však může dosahovat až k padesátce. Vrah nebyl nikdy dopaden; Helmut Krausser: Ultrachronos – je specifický způsob vnímání, kterého prý člověk dosahuje v okamžiku své smrti. Hrdinou napínavého příběhu je čtyřicetiletý dirigent, jehož čeká závratná kariéra. Náhle je však jeho život přetržen, je obviněn z vraždy, kterou měl údajně spáchat před devatenácti lety. Někdo si zahrává s jeho osudem; Wilbur Smith : Kopí osudu – nový román známého spisovatele, opět inspirovaný Afrikou, příběh profesionálního lovce divoké zvěře, který při doprovázení německého velkoprůmyslníka divočinou odhalí nekalé plány na oslabení britských sil; Stieg Larsson: Muži, co nenávidí ženy; Dean Koontz: Oči soumraku; Tom Clancy: Archimédův efekt.

Naučná literatura
R. Keith Mitchell: Čtyřicet dva měsíce v japonském zajetí; J. J. Duffack: Štefánik a Československo; Gilles Perrault: Tajemství dne D; Richard Cavendish: Dějiny magie; Ladislav Fuks: Moje zrcadlo; Tibet – obrazová publikace; Jan Tomíček: Do Vladivostoku na zmrzlinu na kole, Na jachtě do světa – cestopisy.