Mšeno: Bohatá nabídka v červnu i červenci1 volejbalový turnaj


     V našem městě se pořád něco děje. Nejinak tomu bylo koncem školního roku i začátkem prázdnin. Bohatou nabídku odstartoval 26. června tradiční volejbalový turnaj (1), letos s nadstardandní nabídkou zúčastněných týmů. Do Mšena jich přijelo celkem 17 (!), takže při závěrečných bojích si borci „svítili očima“. Detaily naleznete na 11. straně.
2 kapela Od plotny skok     Snímkem dámské hudební formace s názvem „Od plotny skok“ (2) se vracíme k červnovému festivalu bluegrassu, folku a country Plovárna 2010. Litoměřická kapela byla letošním nováčkem festivalu a svým netradičním pojetím tzv. ladygrassu velmi zaujala přítomné diváky i muzikanty.

     O den později doslova praskala ve švech obřadní síň městského úřadu, kam přilákala velké množství návštěvníků zdařilá výstava Černobílé Mšeno. Jiří Říha spolu s Miroslavem Živným připravili mšenským občanům nevšední zážitek (blíže na stranách 6–7).3 Šestidenní minikár

     Jejich vozítka nemají motor, a přece spadají pod motoristické sporty. Kdo? No přece minikáristé, kteří si od 4. července „pronajali“ kopce v okolí Mšena. Jela se tu Šestidenní minikár. Náš snímek (3) je z tratě v Lobči.

4 extraligový tým Mšena
     Milovníky ploché dráhy přilákala začátkem července extraliga, přesněji duel domácích s Pardubicemi. Tým Grepl Mšeno (4) byl úspěšný i v tomto klání a zatím vede soutěž „bez ztráty kytičky“.


     Také letos si dali ve Mšeně dostaveníčko milovníci malých motorek, aby změřili své síly v 6. ročníku mistrovství světa mopedů na ploché dráze. Po loňské účasti Australana Moravka se do startovní listiny zapsal Holanďan Prosperit. Podrobnosti v článku Jiřího Říhy najdete na 9. straně. Souběžně s MS mopedů se konal Kokořínský triatlon (16. ročník), který se stal skutečnou prověrkou fyzických i psychických sil zúčastněných borců – 16 mužů a 2 žen. Blíže v článku Hany Nečasové na straně 10.
5 Svět krajek, výšivek a šperků

     Po velkém úspěchu loňské výstavy se obřadní síň radnice 19. července znovu zaplnila obdivuhodnými výtvory několika šikovných žen. Kouzelný svět krajek, šperků a výšivek (5) představily Eva Chmelařová, Jindra Červinková, Martina Jarošová a členky Dámského klubu Mšeno – Petra Hanušová, Gábina Nováková, Zdena Živcová a Klára Jiřinská. Výstava skončí v neděli 1. srpna.