Žáci SK Mšeno vyhráli přebor i pohár
Malé ohlédnutí za jarní sezonou SK Mšeno z pera předsedy SK Mšeno

Kdo si pamatuje mé hodnocení podzimní sezóny, tak ten si při čtení těchto řádků asi bude říkat, že se opakuji. A bude mít pravdu. Ono se toho tolik během jarní části nezměnilo. Začněme jako vždy u mužů. Stejně jako na podzim jsme dokázali uspět ve všech domácích zápasech s výjimkou zápasu proti Nové Vsi, kdy jsme pouze remizovali. Jinak jsme všechny domácí zápasy vyhráli. A stejně jako na podzim jsme ani jednou nedokázali vyhrát na hřišti soupeře!!! Přesto jsme se v tabulce OP posunuli na konečné 3. místo, což je velmi dobré umístění.

Do jarní části jsme vstoupili s několika změnami v kádru, když po neshodách s trenérem Zdeňkem Havlem odešli na hostování do Nové Vsi Hnízdil s Vaňkem a Brunclík kvůli zaneprázdnění ukončil působení v týmu. Podařilo se nám na hostování přivést 3 nové tváře – Štolba (Vysoká) a Možný, Nový (Pšovka). V průběhu jarní části sezóny se začala zhoršovat situace v kabině, a když kvůli neshodám s trenérem skončil další hráč, výbor SK se dohodl s trenérem Havlem na ukončení angažmá. Víme, že chyba nebyla jen na straně trenéra, ale hlavně on je zodpovědný za výsledky a náladu v mužstvu. Mužstva jsem se ujal osobně a dovedl ho do konce sezóny. Na nějaké zásadní změny nebyl čas, ale myslím, že se po tomto kroku situace v kabině uklidnila a zbytek sezóny jsme dohráli celkem v klidu, kdy hlavně v domácích zápasech jsme předváděli kvalitní výkony. Na hřištích soupeřů to bylo o poznání horší. V letní přípravě je na čem pracovat. Ve výboru jsme se o situaci bavili a hledali vhodného adepta na místo trenéra. Po debatách s hráči i výborem jsem se rozhodl, že se této práce ujmu, protože jsem cítil důvěru jak od hráčů, tak od výboru, což bylo při mém rozhodování nejdůležitější.

I u dorostu se toho proti podzimu mnoho nezměnilo. Snad jen to, že jsme si pohoršili o jedno místo v tabulce, když jsme skončili na 6. místě OP. Bohužel bylo znát, že hodně kluků hrála v dorostu první sezónu a bohužel nás ke konci sezóny provázela zranění, takže jsme i se širokým kádrem někdy nastupovali jen v 11 lidech. Ale sehráli jsme několik velmi povedených zápasů a ty mě přesvědčily, že kluci mají na to hrát špičku OP a o to se také v příští sezóně pokusíme. Říkáte si: pokusíme? Ano, zůstávám jako trenér i u týmu dorostu. Je to hlavně proto, že nerad utíkám od rozdělané práce a myslím, že jsme s kluky nastoupili opravdu dobrou cestu. Jsem přesvědčený, že spolu ještě něco dokážeme. Mám štěstí, že se mnou tvoří trenérský tandem Milan Koloc, kterému bych chtěl za jeho práci a pomoc velmi poděkovat.
kapitán žáků Jiří Zabilanský
A nakonec žáci! Ani zde se nic nezměnilo, oba mančafty (A i B) suverénně vyhrály svoje soutěže a výbor se rozhodl pustit A-tým do krajské soutěže. Kluci si to za svůj přístup zaslouží. My už nyní víme, že pro nás jako klub to znamená větší finanční zatížení, ale jsme přesvědčeni, že se tato investice vyplatí z hlediska sportovního růstu našich fotbalových nadějí. U tohoto obrovského úspěchu stála trenérská dvojice Šesták - Prieložný, kterým také patří díky za skvěle odvedenou práci. A také držíme slovo. Jak jsme již avizovali v zimě, od nové sezóny přihlašujeme do okresní soutěže tým mladší přípravky, což já osobně považuji za velmi důležité. Vděčíme za to hlavně Jiřímu Zabilanskému, který se těchto mladých nadějí ujal.

Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem, kteří nám s fotbalem pomáhají. Všem, kteří by to u nás chtěli zkusit ať už jako hráči, trenéři nebo činovníci, přijďte, jste srdečně vítáni. A samozřejmě všem, kteří nám již nyní pomáhají – Jirka Brunclík (hřiště), p. Sasková (kuchyně, dresy), p. Šledrová a p. Škopanová (pomoc při akcích SK), členové výboru SK – velmi děkuji za jejich práci.

Ještě si neodpustím opakovanou připomínku, která se týká návštěvnosti fotbalových utkání. Na muže asi diváky nenalákáme, když sami nechtějí přijít. Ale já to moc nechápu, protože v domácím prostředí jsme předváděli opravdu kvalitní výkony, za což nás ovšem paradoxně chválili hlavně mimomšenští s výjimkou našich věrných fandů (Krúpovi a Babákovi). U žáků si pamatuji jeden zápas a to finále ČEZ Cupu žáků, který naši kluci vyhráli, a k tomu jim pomohla vámi vytvořená skvělá divácká kulisa. Vždyť i vám divákům se to muselo líbit, ale od té doby už jsem vás (nebo většinu z vás) na stadionu neviděl. Nyní kluci vaši podporu budou potřebovat, protože budou hrát daleko náročnější soutěž, a já věřím, že si zase cestu k nám na stadion najdete. Přeji Vám krásné prázdniny, příjemně strávenou dovolenou a hodně sluníčka.

Jiří Guttenberg, předseda SK Mšeno