Nalezeny odcizené rošty
Neznámý pachatel v době od 22. do 27. dubna letošního roku, vnikl na pozemek zemědělské společnosti v katastru obce Stránka, odkud následně odcizil několik kovových roštů. Poškozená společnost si škodu na odcizených věcech vyčíslila na částku ve výši 8.000 Kč. Policisté z obvodního oddělení ve Mšeně případ šetřili jako podezření z trestného činu krádeže, za který lze dle zákona uložit trest odnětí svobody v rozpětí šesti měsíců až tří let. V uplynulých dnech policisté na základě dosavadních šetření nalezli odcizené kovové rošty ve výkupně železného šrotu ve Mšeně. Ve spolupráci se zaměstnanci provozovny byli zjištěni pachatelé, kteří rošty odcizili a následně prodali. Jedná se o čtyřiačtyřicetiletého muže z Lounska a třiadvacetiletého muže z Mělnicka. Oba si od policistů vyslechli sdělení podezření pro výše uvedený trestný čin. Vyšetřováni jsou nadále na svobodě.

Muž měl téměř tři promile
Pětapadesátiletého muže z Mladoboleslavska, dne 9. května 2010, po desáté hodině večerní, policisté z obvodního oddělení ze Mšena, kontrolovali v katastru obce Mělnické Vtelno. Muž v době kontroly řídil osobní motorové vozidlo Opel Combo. Hlídce se řidič na místě podrobil orientační dechové zkoušce, kdy mu byla naměřena hodnota 2,58 promile alkoholu v dechu. Policisté z místního obvodního oddělení muži sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který lze dle zákona uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Pachatel byl dopaden
Policisté z obvodního oddělení ve Mšeně dne 9. května krátce, před půlnocí, přistihli v obci Střemy u prodejny se smíšeným zbožím muže, který se za pomocí nástrojů snažil vloupat do prodejny. Muže hlídka na místě zadržela. Podezřelý při pokusu vloupání do prodejny poškodil oplechované dveře, odřízl oko na petlici u uzamčených dveří hlavního vchodu, které byly opatřeny mříží a samotné dveře se pak snažil vypáčit. Svým jednáním způsobil poškozené společnosti škodu ve výši zhruba 10.000,- Kč. Muž byl hlídkou eskortován na policejní služebnu. Lustrací v evidencích bylo zjištěno, že se jedná o jednašedesátiletého muže z Mostecka. Ten si od policistů vyslechl sdělení podezření z trestných činů pokus krádeže a poškození cizí věci, za které lze uložit trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty. Trestní řízení s mužem je nadále vedeno na svobodě.

Vloupání do obchodů
V době od 15. do 17. května letošního roku neznámý pachatel poškodil vstupní dveře do trafiky v obci Mšeno, vnikl dovnitř a odtud následně odcizil několik kartónů cigaret různých značek. Majitelce trafiky vznikla celková škoda ve výši zhruba 30.800 Kč. Policisté z místního obvodního oddělení případ šetří jako podezření z trestného činu krádeže, za který lze pachateli uložit trest odnětí svobody až na dva roky.
Ve stejném časovém sledu, došlo v katastru obce Vysoká Libeň k vloupání do obchodu se smíšeným zboží, kde neznámý pachatel poškodil visací zámky na mřížích u vstupních dveřích, tyto následně poškodil, vnikl do prodejny a odcizil zboží v hodnotě zhruba 17.800 Kč. Škoda na poškozených dveří byla poškozenou majitelkou vyčíslena na částku cca 10.000 Kč. I v tomto případě policisté případ šetří jako podezření z trestného činu krádeže a navíc ještě z trestného činu poškození cizí věci, za které lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky, zákaz činnosti nebo propadnutí věci či jiné majetkové hodnoty.
Policisté tímto žádají spoluobčany, kteří by měli jakékoliv informace k uvedeným skutkům, které by mohly vést k dopadení pachatele, aby tyto předali na nejbližší služebnu PČR nebo na linku 158.