Beletrie
Petra Soukupová: Zmizet – dílo, které získala ocenění Kniha roku 2010; Kateřina Tučková: Vyhnání Gerty Schnirch – příběh české Němky, která prožila odsun brněnských Němců v květnu 1945; Miloš Urban: Sedmikostelí – gotický román z Prahy; Peter Murphy: Sezona v pekle – britská próza, která stojí na silném příběhu, bizarní atmosféře, výjimečných postavách a vytříbené stylistice.

Detektivní romány, napětí
Stieg Larsson: Dívka, která si hrála s ohněm – druhá část trilogie Milénium, kriminální literatura, ze které se stal největší švédský fenomén od časů skupiny ABBA; Agatha Christie: Třináct záhad – třináct povídek se slečnou Marplovou; Mark Frost: Šest mesiášů – hlavní postavou románu je Artur Conan Doyle, temné síly se zde utkávají s myšlením osvíceného věku vědy, navazuje na knihu Seznam sedmi (je též ve fondu knihovny); Eileen Dreyer: Hříšníci a světci – další z řady příběhů z nemocničního prostředí.

Naučná literatura – biografie
David Laňka: Zdeněk Štěpánek; Martina Růžičková: Ota Pavel, osobnost dvou tváří; Šárka Horáková: Jiřina Štěpničková – herečka v pasti; Wolfgang Zdral: Hitler a jeho příbuzní.

Cestopisy
Eva Kantůrková: Most přes Dlouhou řeku – cesta po Číně.

Válečná tématika
Evan  Burr Bukey: Hitlerovo Rakousko – jedna říše, jeden národ; Válka proti Japonsku – americká armáda ve 2. světové válce.

Dětská literatura – pro nejmenší:
Marie Kubátová: Pohádky z Krkonoš – vhodné pro začínající čtenáře, velká písmenka; Jan Teufel: Čertovské pohádky.

Pro trochu větší
Roald Dahl: Matylda – příběh o holčičce s mimořádnými schopnostmi; Tony DiTerlizzi: Kronika rodu Spiderwicků – kniha č. 2: Kámen ke koukání, kniha č. 3 – Tajemství tety Lucindy, kniha č. 4 – Strom ze železa.

Pro čtenáře od 13 let
John Flanagan: Hraničářův učeň – kniha sedmá; L. J. Smith: Upíří deníky; Karen McCombieová: Alice a …Dóóóst dobrá schíza; P. C. Castová: Zrazená – 2.díl Školy noci; Josef Vlášek: Rakety míče, smeče – příběh z tenisového prostředí; Ladislav Horník: Z koně se padá zvysoka – román pro dívky.