Desítky let staré motocykly a nepřeberné množství náhradních dílů na veterány, ať už jde o bicykl, auto nebo traktor. To všechno předposlední květnovou sobotu od rána nabízeli prodejci veteránské „veteše“ na sedmém ročníku burzy historických vozidel a náhradních dílů, kterou na sportovním stadionu pořádali už tradičně členové mšenského veteran klubu.

Na veteránskou pouť do Mšena se každým rokem vypraví desítky prodejců z celé republiky a stovky návštěvníků, kteří na prodejní akci touží sehnat nějakou tu součástku na svého plechového miláčka nebo se přijedou podívat jen ze zvědavosti, co lidé z půd a stodol na prodejní stolky vybalí.

Letošní rok mšenským veteránským nadšencům příliš nepřálo počasí, už od rána skrápěl travnatou prodejní plochu déšť. Ten ale podle starosty veteran klubu Ladislava Homolky skalní příznivce veteránských burz neodradil. „Myslím, že se burza letos vyvedla i přesto, že nám zapršelo. Účast byla jen mírně slabší než v předchozích letech. Prodejců dorazilo zhruba sedmdesát a návštěvníků kolem tří stovek,“ uvedl Homolka a dodal, že od lidí slyšel jen samé pozitivní ohlasy. „Lidé na menší regionální burzy jezdí raději, protože na nich seženou za přijatelné ceny věci, které mnohdy jinde jen marně shánějí,“ dodal starosta klubu.

Akci veteránů pochválil také Jaroslav Líbal z Mělnického Vtelna, který se na burzu do Mšena přijel podívat s kamarády. „Jezdíme sem každý rok a nikdy neodjedeme s prázdnou. Letos jsme ale přijeli trochu déle, takže jsme toho už tolik nesehnali. Domů si ale vezeme hlavu na čízu stopadesátku, takže jsme spokojení,“ poznamenal veteránský fanda.

Jiří Říha, Veteran Club Mšeno