V Nebuželích se místní lidé umějí dobře bavit

Píše se rok 2010, podle futurologů by měla většina lidí sedět u počítačů, televizí, videa či podobné techniky. Přesto se najde i v našem okolí vesnice, kde uprostřed zimy – v letošním roce i s bohatou sněhovou nadílkou – se sejdou ti, kteří pasivní zábavu nepovažují za jediné možné pobavení.             

V Nebuželích – tak jako již několik let zpět – členové místního Sokola ve spolupráci s Obecním úřadem uspořádali Masopustní sobotu s průvodem masek. Tohoto veselí se nezúčastňují jenom trvalí obyvatelé obce, ale i víkendoví obyvatelé, kteří Nebužely pravidelně navštěvují. Při překrásném zimním počasí, kdy sluníčko svítilo celé odpoledne, se průvod masek a jejich příznivců dal na pochod ulicemi Nebužel. Ti, kteří k takovým zábavám nezůstávají chladní, připravili pochodujícím maskám drobné občerstvení, nabídli koláčky, obložené chlebíčky a taky nějaký ten pohárek slivovice nebo jiného destilátu, kterého se pro letošní zimu urodilo skutečně v míře obdivuhodné.

Celý průvod se potom přesunul do místní sokolovny, kde se v průběhu sobotního večera všichni bavili při muzice a tanci. Je jen dobře, že podobné si radovánky v našich vesnicích lidé umějí prožívat a radovat se i z drobných prožitků, jako je oslava Masopustu.

text a foto Josef Maincl

Nebuželský masopust 2010Nebuželský masopust 2010Nebuželský masopust 2010
Nebuželský masopust 2010Nebuželský masopust 2010Nebuželský masopust 2010